W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Spektakl teatralny „Rachel czy Pepka?- czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera”

 Spektakl jest zabawną, pełną humoru opowieścią o Hirszu Singerze, prototypie postaci Żyda z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, choć sam Singer nosił w sobie smutek zdarzeń i kłopotów, jakie spadły na niego po premierze „Wesela” w 1901 r.  Śledzimy jego opowieść i raz po raz „potykamy się” o jakieś zabawne szmoncesy i geszefty, które z całą pewnością w obfitości krążyły po kancelariach adwokackich Krakowa przełomu XIX i XX wieku.

Gestykulacja, zachowanie, sposób wysławiania się, zwłaszcza akcent zadziwia, a czasem śmieszy swoją odmiennością – a przecież ta egzotyka, jeszcze nie tak dawno była obecna na ulicach naszych miast.

Jeśli dodamy do tego muzykę, taniec i piosenki żydowskie, a nade wszystko wspomniany już humor – może okazać się, że niemal 90 minut spędzonych w towarzystwie Singera, jego córki Pepki oraz adwokata Waschutza będzie dla widzów źródłem  teatralnej satysfakcji.

L. Hardulak Scena „Rode” Kraków – Tarnów- Rzeszów

Czas trwania spektaklu: 1h 25 minut

/ bogata oprawa scenograficzna i kostiumowa/

Spektakl ponadpokoleniowy!

Wykonawcy: 

Informacje o wykonawcach:

   Lidia  Maczyk – aktorka współpracująca ze Sceną „Rode” od początku jej istnienia.

   Jerzy Miedziński – magister sztuki, absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej w Wrocławiu. Aktor teatralny i filmowy, związany wieloletnią współpracą z teatrami Rzeszowa i Tarnowa. Od sezonu 2009/2010 współpracuje ze Sceną „Rode”  Kraków-Tarnów-Rzeszów

   Mariusz Marczyk – aktor, dyplom aktorski ZASP, założyciel i dyrektor artystyczny Sceny „Rode” Kraków – Tarnów – Rzeszów / 2003 r. / Autor powieści, dramatów i książek poetyckich.

Między innymi: „Dziadek – carski oficer” / powieść / „Fetysze Izydora Bluma” /powieść/, „Przypadki męskiej nieśmiałości” /powieść/ „Tysiąc franków Norwida” /dramat/ „Na dnie duszy prawda” /dramat/ , „Separacja” /farsa/ .

Mistrz żywego słowa – zdobywca wielu nagród. Między innymi nagrody Grand Prix im. Mieczysława Kolarczyka na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa  Poznaniu, a także nagrody za najlepszą interpretację tekstu biblijnego oraz nagrody publiczności / Poznań 2006 /.

   Pepka Singer – Lidia Hardulak – Marczyk

   Hirsz Singer – Mariusz Marczyk

   Adwokat Waschutz – Jerzy Miedziński

 

20 maja 2016, godz. 19.00

sala widowiskowa Domu Kultury SCK

bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina GALAKTYKA (w godz. od 12.00 do ostatniego seansu, czwartki – kasa nieczynna)

Scena „RODE” KRAKÓW- TARNÓW

 

rachel_czy_pepka

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Salvador Dali – esencjonalnie – wernisaż [FOTO]

Wiadomości Mielec

Podsumowanie Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Mielecki Jarmark Żywności, Rękodzieła Regionalnego i Lasowiackiego przy Galerii Navigator [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa