W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Spektakl teatrzyku dziecięcego „Pstryk” „Dwie Marysie” w DK SCK [FOTO]

Odwieczny temat: siłowanie się dobra ze złem pojawia się prawie w każdej bajce. Nie inaczej jest w spektaklu „Dwie Marysie”, który mielecka publiczność obejrzała w niedzielne południe w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Dobro czy zło? Kto wygrał?

Dzieci z teatrzyku dziecięcego „Pstryk” z dużą swobodą i przekonaniem przeprowadziły publiczność przez historię dwóch dziewczynek, które – choć ze sobą spokrewnione – mają zupełnie inny stosunek do ludzi, do obowiązków i zasad. Każda z nich inaczej patrzy na drogę do szczęście w życiu. Dla jednej serdeczność, rodzina, dobre relacje z innymi ludźmi są źródłem zadowolenia, druga w dobrobycie i wysługiwaniu się innymi widzi swoje szczęście. I choć ta druga początkowo triumfuje, ostatecznie nagroda spotyka tę pierwszą.

W przedstawieniu wzięło udział kilkanaścioro młodych aktorów w wieku od 7 do 12 lat. Wszyscy sprostali wymogom ról, które odgrywali. Wspaniale spisały się obie Marysie, które stworzyły zupełnie inne sceniczne postaci. Na uwagę zasługuje też scenografia przedstawienia i kostiumy małych aktorów.

Sztukę wyreżyserowała Jadwiga Klaus, która na co dzień prowadzi zajęcia teatralne w „Kulturniku”. Premiera spektaklu odbyła się 22 maja w Domu Kultury SCK.

Teatrzyk dziecięcy „Pstryk” działa w filii Domu Kultury „Kulturnik” na os. Lotników.

Teatrzyk zaprezentował się także uczniom mieleckich podstawówek, którzy obejrzeli spektakl 23 maja.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa