W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka Rozrywka

Spółdzielczy Dom Kultury rozpoczyna rok szkolny

Jak co roku Spółdzielczy Dom Kultury w Mielcu zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzin i zapoznanie się z propozycjami zajęć, jakie przygotowano dla dzieci, młodzieży i dorosłych na rok szkolny 2016/2017
                        
Dni  otwarte SDK odbędą się 1 i 2 września (czwartek, piątek) 2016 w godzinach 16:00 – 19:00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego 13A.
                                      

W pracowniach: plastycznej,  szachowej, modelarskiej, sali widowiskowej na zwiedzających czekać bbędą instruktorzy prowadzący zajęcia. Będzie można z nimi porozmawiać i zapytać o wszystko, o dotyczy zajęć prowadzonych w SDK.
                                    
Wyjątkowo w środę 31 sierpnia w godzinach 16:00 – 19:00 SDK zaprasza wszystkich rodziców, którzy chcieli by zapisać swoje pociechy w wieku 3 – 4 lata na codzienne , dopołudniowe zajęcia do Małego  Klubu Malucha „Aniołkowo” do siedziby klubu mieszczącego się w Filii przy ul. Bajana 20A. Zajęcia w „Aniołkowie” zostaną uruchomione, jak tylko uzbiera się wymagana minimalna grupa dzieci.
                            
W komfortowej, klimatyzowanej i przestronnej sali plastycznej czekać na wszystkich będą dwie panie plastyczki – Teresa Kubik i Urszula Gładyszewska – Wałek. Zajęcia plastyczne od wielu lat są bardzo oblegane przez dzieci w różnym wieku. Dają one możliwość poznania linii, kształtów, barw i form, rozwijają wrażliwość na piękno, wyobraźnię i estetykę oraz przyczyniają się do rozwijania inwencji wrażliwości wizualnej i myślenia. Dostarczają sposobności poszerzania wiedzy o świecie. Ruchy ręki dziecka stają się drobniejsze, bardziej precyzyjne, zamierzone, pracuje nadgarstek. Dziecko zaczyna używać społecznie wypracowanych symboli graficznych służących do przedstawienia np.: człowieka, drzewa, zwierzęcia, domu. Przez zajęcia plastyczne dziecko staje się świadome tworzenia kształtu na papierze. Nasze zajęcia plastyczne to nie tylko praca na papierze. To wiele innych różnych, bardzo ciekawych i inspirujących tematów. Dzieci lepią z plasteliny, wykonują ozdoby i dekoracje na wiele okazji. Dzięki doskonale wyposażonej sali plastycznej mają okazję malować przy sztalugach malarskich. Starsze dzieci uczą się wykonywać biżuterię, maskotki, szyją pacynki czy robią kukiełki.
                            
Instruktorzy tańca Luiza Kozioł i Marek Leś w tym roku zapraszają na taneczne warsztaty z tanga argentyńskiego, jak również na cieszące się wielkim zainteresowaniem zajęcia taneczno-ruchowe dla najmłodszych – czterolatków.  Oferują również zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci od 5 roku życia , zajęcia ze sportowego tańca towarzyskiego i kursy tańca dla wszystkich. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w klimatyzowanej sali.
                        
Do swoich sal i pracowni zapraszają również instruktorzy szachów i modelarstwa lotniczego, którzy zapoznają dzieci i rodziców  z formą zajęć , które prowadzą…
                              
Po wakacjach Spółdzielczy Dom Kultury wznowi również cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty artystyczne dla dorosłych. Wszystkie chętne osoby, pragnące nauczyć się malować czy chcące poznać najmodniejsze techniki wykonywania biżuterii zaprasza się na trzy cykle warsztatowe: „Malarstwo” „Biżuteria” i nowość, a dokładniej powrót do warsztatów „Inspiracje”. Łączyć one będą podstawy dekoratorstwa, decupage, filcowania oraz cardmakingu.
                              
– Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Zanim podejmiecie Państwo decyzję  o zapisaniu swoich pociech na konkretne zajęcia warto zapoznać się z nimi. Wykwalifikowana, doświadczona kadra instruktorska pracująca z dziećmi już od wielu lat, zapewnia wysoki poziom zajęć. Dzieci uczestniczące w zajęciach mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. niektóre z nich odnoszą sukcesy na wszelkiego rodzaju zawodach, turniejach i konkursach regionalnych i ogólnopolskich – przekazuje Ewelina Sieroń ze Spółdzielczego Domu Kultury – Być może spodoba się Państwu jakaś propozycja zajęć dla dorosłych… Warsztaty artystyczne dla dorosłych już od 7 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
                                        
Wszystkie zajęcia w Spółdzielczym Domu Kultury od poniedziałku 12  września. Warsztaty artystyczne dla dorosłych i zajęcia w „Aniołkowie” wystartują po uzbieraniu odpowiedniej liczby uczestników.
                                       

IMG_9901

100_2659

DSC_5097

DSC_5112

DSC_5215

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa