W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia

Społeczność „Elektryka” upamiętniła Dąb Piłsudskiego

17 kwietnia 1932 roku w ogrodzie szkolnym posadzono dąb pamiątkowy Marszałka Józefa Piłsudskiego. W 86. rocznicę tego wydarzenia w szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji.

Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego mieści się w zabytkowym budynku, który od ponad 100 lat figuruje na mapie regionu, będąc świadkiem wielu historycznych wydarzeń w historii miasta. Jak podają źródła, 17 kwietnia 1932r., w ogrodzie szkolnym posadzono dąb pamiątkowy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W 86. rocznicę tego wydarzenia, a jednocześnie w roku 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 17 kwietnia 2018r., w szkole odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Społeczność szkolna Zespołu Szkól im. prof. J. Groszkowskiego upamiętniła również to wydarzenie pamiątkową tabliczką, która została ustawiona przy dębie 7 listopada 2018r. W szkole od wielu lat pielęgnuje się tradycje oraz historię miasta i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem historii zabytkowego budynku, w którym znajduje się popularny „Elektryk”.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielczanie na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej

Wiadomości Mielec

Upamiętnię rocznicy strajków w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa