W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Sport

Sportowcy z LKS Stal Mielec odwiedzili Wiceprezydent Adrianę Miłoś [FOTO]

Po paśmie sukcesów lekkoatleci reprezentujący Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec, na zaproszenie Drugiego Zastępcy Prezydenta Mielca Adriany Miłoś, pojawili się w mieleckim magistracie. Była to okazja do podsumowania ostatnich występów, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci sportowców oraz ich trenerów.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Dawid Piłat oraz Kamil Piecuch, którzy na Mistrzostwach Polski juniorów U18 w Poznaniu zdobyli złote medale.

Kamil Piecuch okazał się nie mieć sobie równych i w chodzie na 10 tysięcy kilometrów z czasem 51:04:66 zdobył złoto. Natomiast Dawid Piłat  w rzucie młotem uzyskał rewelacyjny rezultat 80,05 m! Jest to drugi wynik na świecie w kategorii juniora młodszego uzyskany w bieżącym roku.

Kolejne dobre wieści dotarły do nas z Raciborza, gdzie od 3 do 5 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20. Weronika Raś osiągnęła wynik 52.26.96, co w rezultacie dało jej srebrny medal.

Na początku czerwca odbyły się także Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach. Do Mielca trafiły kolejne dwa srebrne medale. W sztafecie szwedzkiej wicemistrzami kraju zostali Martyna Gaweł (z wynikiem 2:20.23) oraz Mateusz Molek (z wynikiem 2:03.98)

W spotkaniu z Prezydent Adrianą Miłoś udział wzięli także trenerzy odpowiedzialni za sukces naszych lekkoatletów –  Ryszard Jakubowski i Agnieszka Torba oraz prezes LKS Jerzy Stasz. Podziękowania należą się także nieobecnej dzisiaj Marzenie Kulig, odpowiedzialnej za przygotowanie chodziarzy.

Marietta Mateja-Nowak

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Rynek Starego Miasta podczas minionego weekendu [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Otwarcie sezonu z jednym punktem. FKS Stal Mielec – Widzew Łódź 1 : 1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa