W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Historia Informacje

Spotkali się, by podsumować przygotowania do powstania pomnika [FOTO]

Wczoraj (czwartek 7 lipca) o godz. 18:00 odbyło się spotkanie członków Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu. Prócz wręczenia pamiątkowych Ryngrafów, została zapowiedziana data odsłonięcia monumentu.

Od 2019, na terenie Parku Leśnego „Góra Cyranowska”, rośnie największy w Polsce Pomnik Żołnierzy Wyklętych. Obiekt będzie miał ostatecznie 12 postaci. W jego budowę nie są zaangażowane żadne pieniądze z budżetu miasta, powstaje głównie ze środków pozyskiwanych od darczyńców.
Jak zapowiedział Romuald Rzeszutek, wiceprezes mieleckiego stowarzyszenia Klub Historyczny „Prawda i Pamięć”, inicjator budowy monumentu, uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika planowane jest na sobotę, 3 września o godz. 12:00 w parku na Górce Cyranowskiej. Wydarzenie ma być poprzedzone mszą w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu.
Uroczystość ma odbyć się w obecności najwyższych władz państwowych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa