W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Spotkania uczniów ze strefą

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych spotkali się z przedstawicielami Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu.

13 i 21 lutego br. w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania uczniowie klas o profilu technik elektronik i technik mechatronik zapoznali się z tematyką strefy. Przybliżono im historię tworzenia się pierwszej w kraju specjalnej strefy ekonomicznej, efekty jej funkcjonowania jak również wizytówki inwestorów z najbliższych lokalizacji strefowych.

Spotkania odbyły się w ramach wsparcia specjalnych stref ekonomicznych dla szkół w zakresie promocji szkolnictwa zawodowego.

Dla uczniów przygotowujących się do podjęcia „pierwszej pracy” ważne jest aby wiedzieć jakie są możliwości zatrudnienia ich na lokalnym rynku pracy i jaki mogą być oczekiwania przyszłych pracodawców wobec nich samych.

* Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu to najnowocześniejszy ośrodek szkolenia zawodowego młodzieży i dorosłych, funkcjonujący w strukturze Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli.

Znajdują się tam nowoczesne laboratoria z wyposażeniem dydaktycznym, które zostało zorientowane głównie na zawody mechaniczne, lotnicze, mechatroniczne, elektrotechniczne, elektroniczne oraz informatyczne. W tych kierunkach organizowane jest kształcenie praktyczne młodzieży w systemie szkolnym oraz osób dorosłych w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz kursów dokształcających.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa