W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkania z mieszkańcami ważnym elementem profilaktyki mieleckich funkcjonariuszy

Listopad to kolejny miesiąc aktywnej działalności policyjnej w zakresie profilaktyki społecznej.

Debata z seniorami, akcje oddawania krwi oraz spotkania z nauczycielami i rodzicami, to tylko część działań podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Seniorze przyszedł czas na zmiany”. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze dzięki uprzejmości dyrektor GOK Agnieszki Adamczyk. W spotkaniu udział wzięli Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa oraz Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

Seniorzy, którzy gościli na spotkaniu, mieli okazję posłuchać o zagrożeniach czyhających na osoby starsze, nie tylko w kwestii przestępczej, ale również zdrowotnej. Policjantka, która jest jednocześnie ratownikiem medycznym, omówiła i zademonstrowała seniorom, jak przeprowadzić prawidłową resuscytacje krążeniowo – oddechową u osoby dorosłej, jak również poruszyła tematy pomocy medycznej w innych przypadkach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym. Spotkanie uatrakcyjniła obecność dyrektora rzeszowskiego WORD-u Janusza Stachowicza, który przekazał seniorom opaski odblaskowe. Komendant KPP Mielec nadkom. Jacek Juwa podkreślił ważną rolę debat społecznych, jako formę zbliżania się do społeczności lokalnej i poznawania jej potrzeb i problemów.

Kilkunastu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu od wielu lat wspiera ideę oddawania krwi. Tym razem policjanci przyłączyli się do Akcji Krwiodawstwa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości organizowanej przez Ognisty Legion – Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelowie. Pomimo mroźnej aury w akcji wzięło udział wielu mundurowych, przede wszystkim strażaków. Policjanci wsparli inicjatywę swoją obecnością i oddaną krwią.

Nieodłącznym elementem profilaktyki społecznej jest udział policjantów w wywiadówkach szkolnych oraz spotkaniach z nauczycielami. Mieleccy policjanci w ostatnich tygodniach przeprowadzili kilkanaście takich spotkań w szkołach na terenie powiatu mieleckiego. Poruszana za nich tematyka uzależniona jest od potrzeb określonych przez dyrektorów lub pedagogów szkolnych. Najczęściej poruszaną tematyką jest odpowiedzialność prawna nieletnich, zagrożenie cyberprzemocą i dopalaczami. Funkcjonariusze w czasie spotkań przekonują rodziców do współpracy ze szkołą i policjantami.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa