W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Spotkanie dzieci z gminy Borowa z policjantami [FOTO]

Mieleccy policjanci, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, zorganizowali spotkania dla dzieci w gminie Borowa. Działania objęły dwie szkoły podstawowe w Górkach i Glinach Małych. Dzieci, w wieku od 3 do 9 lat, miały okazję poznać zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast starsi uczniowie wysłuchali pogadanki na temat odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne i przejawy demoralizacji.

Policyjna współpraca z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu zdecydowanie podnosi atrakcyjność spotkań z najmłodszymi uczniami. Miasteczko ruchu drogowego, znaki drogowe oraz porady specjalisty są bardzo cenne w kontakcie ze słuchaczami. Tak było podczas spotkań z dziećmi uczęszczającymi do Zespołu Szkół Społecznych w Glinach Małych i Niepublicznej Szkoły w Górkach. Przedstawiciel WORD Tarnobrzeg Dawid Uzar wraz z mieleckim profilaktykiem sierż. szt. Eweliną Ziembą zaprezentowali najmłodszym, jak należy bezpiecznie przechodzić przez pasy, jak należy zachować się w pobliżu jezdni oraz w praktyczny sposób przedstawili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym.

Uczniowie w wieku od 10 do 14 lat wysłuchali prelekcji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne oraz przejawy demoralizacji. Policjantka realizująca program profilaktyczny „Cyberbezpieczni” mówiła o internetowym hejcie, z którym młodzież spotyka się w sieci, o stalkingu oraz mowie nienawiści, której najmłodsi mogą być zarówno sprawcami, jak i paść ich ofiarą. By urozmaicić spotkanie z młodzieżą, policjantka wykorzystała filmy profilaktyczne obrazujące przykłady czynów zabronionych popełnianych w internecie.

Na podsumowanie funkcjonariuszka oraz przedstawiciel WORD wyposażyli wszystkich uczestników spotkania z opaski odblaskowe.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa