W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne

Spotkanie integracyjne z obywatelami z Ukrainy [FOTO]

W niedzielę, 24 kwietnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się spotkanie integracyjne, w którym wzięli udział obywatele z Ukrainy przebywający na terenie gminy, rodziny, które przyjęły ich do swoich domów, samorządowcy, przedstawiciele gminnych OSP oraz osoby zaangażowane w pomoc. 

W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Głaz wyraził wdzięczność za zaangażowanie mieszkańców w pomoc uchodźcom – Cieszę się, że jestem z takiej gminy, gdzie przyjęto Ukraińców, że znalazły się takie rodziny, które przyjęły pod swój dach naszych sąsiadów. Ogromna wdzięczność i podziękowanie dla was wszystkich.  Zaznaczył też, że ta trudna sytuacja zbliża nasze narody –22 kwietnia była setna rocznica podpisania tajnego układu miedzy Piłsudskim a Petlurą, który wiązał nasze narody przeciw Rosji bolszewickiej. Dzisiaj jest podobna sytuacja – zagrożeniem dla nas jest właśnie Rosja. Dzisiaj wy walczycie o wolność waszą, ale także i naszą– podkreślał. Złożył również życzenia z okazji przypadających w tym dniu w kościele grekokatolickim i prawosławnym Świąt Wielkanocnych.

Dla osób z Ukrainy zostały przygotowane paczki żywnościowe, które wręczył wójt Andrzej Głaz wraz z przewodniczącym Rady Gminy Waldemarem Maziarzem. Uczestnikom spotkania czas umiliła Kapela Grochowiacy, a na słodki poczęstunek zaprosiły panie ze Stowarzyszenia Klub Dobrej Współpracy w Grochowem.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa