W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie Miast Partnerskich Mielca

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym Dniom Mielca będzie „Spotkanie Miast Partnerskich Mielca” zaplanowane w dniach 26-29 sierpnia.

W roku 2020 nasze miasto świętowało 550 rocznicę lokacji. Niestety pandemia uniemożliwiła organizację w Mielcu tego zacnego jubileuszu z udziałem gości z zagranicy. Stało się to możliwe dopiero w bieżącym roku.

Dlatego w ramach realizacji współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu  „Wspólnie z miastami partnerskimi świętujemy 550-lecia lokacji miasta Mielca” podczas tradycyjnych DNI MIELCA odbędzie się szereg wydarzeń w których wezmą udział delegacje z Douchy-les-Mines (Francja), Löhne (Niemcy), Tiszaföldvár (Węgry), Vila Nova de Poiares (Portugalija) oraz z miast partnerskich z Francji, z rejonu Bretania: Morlaix, Saint-Martin-des-Champs i Saint-Thégonnec Loc-Eguiner.

Będą to debaty na tematy europejskie, prezentacje artystów z miast partnerskich, spotkania z organizacjami pozarządowymi oraz konferencja, która odbędzie się w Domu Kultury SCK w sobotę 27 sierpnia. Celem projektu jest pokazanie aktywności obywateli i aktywnego uczestnictwa obywatelskiego we wspólnocie europejskiej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mielca w niedzielę 28 sierpnia do parku im. Stanisława Lachmana, gdzie wystąpią zespoły reprezentujące miasta partnerskie Mielca:

  • Zespół Ludowy Grupo Folclorico e Etnografico de Vila Nova de Poiares (Portugalia)
  • Miejska Orkiestra Dęta Harmonie Municipale de Douchy-les-Mines (Francja)
  • Soliści i Zespół Ludowy z Tiszaföldvár (Węgry)
  • Summer Voice (Dom Kultury SCK w Mielcu)

Z kolei na koncertowej scenie na terenach rekreacyjnych MOSiR w Mielcu o godzinie 17.00 z koncertem wystąpi zespół QUERBEAT z Lohne (Niemcy).

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Czeczeńcy bez awansu. MKS Zagłębie Lubin – Handball Stal Mielec 31:24

Wiadomości Mielec

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa