5 kwietnia 2018 roku młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu uczestniczyła w koncercie profilaktycznym „Kuszenie śmierci” znanego aktora Lecha Dyblika.

Artysta opowiedział historię swojego życia. Wspominał o początkach swojej drogi zawodowej, o marzeniach, a także aktorskiej karierze. Mówił o własnych przeżyciach z okresu staczania się w uzależnienie oraz trudnej walki z alkoholizmem. Zainteresowanie uczniów wzbudził również słowami o własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową.

Lech Dyblik w swoich opowieściach podkreślał znaczenie rodziny, opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia. Zaznaczył także jak ogromną wartość ma dla niego wiara katolicka. Program miał na celu uświadomienie młodym ludziom, że nie warto marnować sobie życia nadużywając alkoholu.

Często młodzi ludzie zapominają, że imprezy zakrapiane alkoholem mogą stać się początkiem dużych problemów z nałogiem. Lech Dyblik przestrzegał młodych ludzi jak łatwo zatracić swój talent, marzenia, rodzinę przez nałóg. Organizatorką niezwykle interesującego spotkania była Elżbieta Stolle – Łogasz – pedagog szkolny. Warto podkreślić, że Lech Dyblik to bardzo charakterystyczny i niezwykle utalentowany aktor.

Zasłynął wyrazistymi rolami w filmach reżysera Wojciecha Smarzowskiego: Wesele, Pod Mocnym Aniołem, Dom zły, Wołyń. Swoją popularność i sympatię widzów zyskał między innymi dzięki rolom w serialach „Czas honoru”, „Szpilki na Giewoncie”, „Niania”, „Ranczo”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”.

Program profilaktyczny „Kuszenie śmierci” Lecha Dyblika został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider