W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie noworoczno – opłatkowe Klubu Środowisk Twórczych TMZM

W świątecznej scenerii i w świątecznych nastrojach przebiegało spotkanie opłatkowe zorganizowane 17 stycznia 2020 roku przez zarząd Klubu Środowisk Twórczych TMZM.

Zebranych członków Zarządu z prezesem TMZM Januszem Chojeckim, wiceprezesem Zbigniewem Wicherskim, sekretarzem Nelą Ratusińską –Trzpis  oraz licznie zebranych twórców powitała prezes KŚT Jadwiga Klaus. Na początku swojego wystąpienia podziękowała twórcom za pracowity rok oraz przedstawiła szczegółowy plan działania na najbliższe miesiące. Będą to m.in.: wystawy prac członków KŚT w DPS-ie, Przecławiu, Kolbuszowej, Chorzelowie, w Galerii Biblioteki Miejskiej w Mielcu, plener z okazji 550. Rocznicy powstania miasta Mielca, VI edycja przeglądu „Z nurtem Wisłoki”, plener w Biadolinach, wyjazd do ASP w Krakowie. 

Z kolei głos zabrał prezes TMZM Janusz Chojecki, który scharakteryzował  bogatą działalność Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej w minionym roku. Podkreślił, że Towarzystwo cieszy się ogromnym prestiżem w Mielcu, między innymi Mielecka Rada Działalności Pożytku Publicznego przyznała Towarzystwu w listopadzie ub. roku, którą na uroczystej Gali wręczył prezesowi  Januszowi Chojeckiemu Prezydent Mielca- Pan Jacek Wiśniewski nagrodę PROMETEUSZA jako najlepszej organizacji pozarządowej w Mielcu w roku 2019.  Złotymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz odznaczeniami Zasłużony dla Kultury Polskiej zostali uhonorowani członkowie Towarzystwa podczas uroczystej Gali zorganizowanej przez Zarząd Towarzystwa z okazji jubileuszu  55-lecia działalności Towarzystwa. Gala miała miejsce w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu w dniu 30 listopada 2019 r. Z tej okazji wydano specjalną książkę albumową, która została zaprezentowana uczestnikom podniosłej uroczystości. Promowane jubileuszowe wydawnictwo albumowe stanowi  suplement do Księgi Jubileuszowej 50-lecia Towarzystwa wydanej w 2014 roku. Prezes Janusz Chojecki zarysował obecnym na spotkaniu plan działań Towarzystwa w roku 2020.

Obecna na spotkaniu prezes stowarzyszenia Przecławski Krąg , zarazem długoletnia członkini KŚT Józefa Krzak,  wręczyła prezesowi TMZM Januszowi Chojeckiemu piękne wydanie książki „Turystyczny szlak dobrego smaku”, gdzie w piękny sposób zaprezentowane zostały atrakcyjne miejsca turystyczne m.in.  Ziemi Mieleckiej. 

Spotkanie przebiegało w rodzinnej, miłej atmosferze, przy ciepłym poczęstunku i wspaniałych wypiekach. Był czas na indywidualne rozmowy, wymianę doświadczeń oraz snucie planów na przyszłość.

Gorące podziękowania za zorganizowanie spotkania należą się prezeskom KŚT: Jadwidze Klaus i Agnieszce Małek.

Sesję zdjęciową wykonali: Zbigniew Wicherski i Bogusław Trojnacki.

Teresa Pyzik, Mielec, 18.01.2020


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wypadek z udziałem 17-letniej rowerzystki

Wiadomości Mielec

Jubileusz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Wypadek z udziałem rowerzystki

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa