W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie opłatkowe z biskupem Andrzejem Jeżem

To już siódma noworoczna wizyta przedstawiciela Kurii Diecezji Tarnowskiej. Inicjatorem wizyt duszpasterskich są związki zawodowe NSZZ „Solidarność” działające w PZL Mielec. Biskupowi towarzyszył Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz ksiądz prałat Kazimierz Czesak, proboszcz parafii MBNP w Mielcu.

Gospodarzami spotkania byli pracownicy na co dzień pracujący w hali H6. Opłatkiem podzieli się przedstawiciele Zarządu spółki oraz reprezentanci Centrum Obróbki Plastycznej, Narzędziowni, Anodowni i Malarni oraz Działów EHS i Zakupów.

– Powstają tu duże, ciężkie konstrukcje, ale wchodząc tu, do hali, zobaczyłem obrazki namalowane przez dzieci. To istotne, że w miejscu, gdzie budowane są wielkie samoloty, jest miejsce na wrażliwość i odniesienie do wartości takich jak rodzina – dodał biskup A. Jeż.

Po wspólnej modlitwie pracownicy łamali się tradycyjnym opłatkiem przy akompaniamencie pięknych polskich kolęd w wykonaniu mieleckiego zespołu „Rzeszowiaków”.

Tradycję spotkań opłatkowych w PZL Mielec rozpoczęto w 2009 roku. Dwukrotnie gościliśmy ówczesnego biskupa Wiktora Skworca, a gospodarzami tych spotkań były kolejno Centrum Obróbki Plastycznej i Centrum Półmontażu. Następnie trzykrotnie firmę odwiedzał biskup tarnowski Andrzej Jeż, z którym spotkali się pracownicy Centrum Montażu Ostatecznego, Centrum Obróbki Maszynowej oraz Centrum Badań i Prób Statków Powietrznych.

W ubiegłym roku z wizytą duszpasterską przybył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Stanisław Salaterski. Wówczas gospodarzami spotkania byli pracownicy H-30, w tym Organizacji Projektującej, Ekspedycji, Informatyki, Inwestycji, Biura Ochrony Spółki i Ośrodka Szkolenia i Przeszkalania Lotniczego.

 

l---

i-0-0i-0

0k-p-
uuuh  oihoioi

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa