W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Spotkanie polityków z Kołami Gospodyń Wiejskich w Mielcu [FOTO]

W piątek, 24 lutego br. w Mielcu, z inicjatywy Tomasza Poręby, Posła do PE oraz Posłów na Sejm RP Fryderyka Kapinosa i Krzysztofa Sobolewskiego odbyło się spotkanie dla przedstawicielek i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu mieleckiego.

Przybyło na nie 150 przedstawicielek i przedstawicieli KGW z powiatu mieleckiego. W spotkaniu wzięli również udział: Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP; Paweł Ciszczoń, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego; Joanna Duszkiewicz, Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Tomasza Poręby; Wiesław Polek, Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie; Andrzej Kraska, Zastępca Dyrektora POR ARiMR w Rzeszowie; Stanisław Kagan, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mielcu; Małgorzata Zasowska, Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego; Nikoletta Opiela, Pełnomocnik Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich w województwie podkarpackim; Łukasz Korus, Redaktor Naczelny portalu kolagospodynwiejskich.org; Tomasz Nowakowski, Członek Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A.; Waldemar Barnaś, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu; Renata Siembab, Burmistrz Przecławia.

Podczas spotkania przekazanych zostało wiele cennych informacji dotyczących możliwości rozwoju działalności KGW. Nie zabrakło również podsumowania dotychczasowych działań w powiecie mieleckim. Podkreślano dużą role KGW w pomocy dla uchodźców z Ukrainy. 

Podczas spotkania została przekazana informacja o zwiększeniu kwoty przeznaczonej na działalność KGW, z 70 mln zł w 2022 roku do 120 mln zł na 2023 rok. Sprawi to, że wzrosną stawki rządowego wsparcia dla kół gospodyń do 8 000 zł, jeżeli koło liczy nie więcej niż 30 członków; 9 000 zł, jeżeli koło liczy od 31 do 75 członków; 10 000 zł, jeżeli koło liczy ponad 75 członków. W 2022 roku było to odpowiednio 5, 6 i 7 tys. zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa