18 kwietnia 2017 uczniowie klasy 3 DG (technik żywienia i usług gastronomicznych) Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wyjadą na miesięczne praktyki do Niemiec.

Zarówno pobyt uczniów za granicą, jak i przygotowania do niego są finansowane z funduszy unijnych w ramach programu Erasmus+2015, jakie nasza szkoła otrzymała na realizację projektu pt. „Mój zawód na europejskim rynku pracy – jakie mam szanse?” W związku z tą wyprawą 10 kwietnia 2017 roku odbyło się tzw. spotkanie mentalne.

Głównymi adresatami tego spotkania byli przygotowujący się do wyjazdu do Niemiec uczniowie klasy 3 DG oraz ich rodzice. Spotkanie otworzył wicedyrektor ZST – mgr Aleksander Buczek. Głos zabrał również opiekun młodzieży wyjeżdżającej do Niemiec – mgr Ryszard Reguła. Podczas spotkania przedstawiono m.in.: informacje dotyczące przebiegu praktyk, długości czasu pracy w hotelach i zakresu obowiązków.

Zaprezentowano także hotele, w których nasi uczniowie będą mieszkać i pracować. Podano również listę niezbędnych rzeczy do zabrania ze sobą i zwrócono uwagę na różnice w mentalności Polaków i Niemców. Przy okazji tego spotkania uczniowie po raz pierwszy mogli zaprezentować zakupioną z funduszy projektu odzież ochronną do pracy w kuchni. Pokaz zdjęć i filmu był okazją do przypomnienia sobie jak było w Niemczech przed rokiem, gdy na stażu przebywała tam obecna klasa 4 DG. Spotkanie zakończyło się rundą pytań rodziców i uczniów.

 

 

Po części oficjalnej zorganizowane zostało spotkanie grupy wyjeżdżającej z grupą uczniów klasy 4DG. Nadrzędnym celem organizacji tej części spotkania przygotowawczego było umożliwienie młodzieży wymiany informacji. Bogatsi w doświadczenia uczniowie klasy 4DG cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania nurtujące przyszłych praktykantów, udzielali cennych rad i wskazówek, co z pewnością ułatwi ich młodszym kolegom zarówno przygotowania do wyjazdu, jak i sam pobyt w miejscach praktyk.

Spotkanie zorganizowały panie: mgr Marzena Kasprzyk i mgr inż. Aneta Mroczka przy pomocy mgr Bożeny Zborowskiej.

Spotkanie poprowadził uczeń klasy 4 DG – Kamil Gawryś.

M. Kasprzyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider