W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie samorządowców z parlamentarzystkami

O programie 500+ oraz dalszych planach rządowych w dziedzinie opieki społecznej i polityce prorodzinnej rozmawiano w Mielcu z posłankami na Sejm RP Józefą Hrynkiewicz i Krystyną Wróblewską. 8 kwietnia poseł Józefa Hrynkiewicz oraz Krystyna Wróblewska spotkały się z samorządowcami z Powiatu Mieleckiego, by rozmawiać o programie 500 +.

 
Udział w spotkaniu wzięli: starosta Zbigniew Tymuła, wicestarosta Maria Napieracz, członkowie zarządu Powiatu Mieleckiego Joanna Rębisz i Waldemar Barnaś, prezydent Daniel Kozdęba oraz wiceprezydent Jan Myśliwiec, a także  wójtowie, radni i pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

 

Poseł Józefa Hrynkiewicz przedstawiła założenia programu 500 +. – Projekt ma dwa cele: przede wszystkim chodzi o zwiększenie dzietności, a w drugiej kolejności o poprawę sytuacji polskich rodzin. Dla 90% Polaków najważniejsza jest rodzina, posiadanie i wspólne wychowywanie dzieci. Program Prawa i Sprawiedliwości tworzy  rodzinom warunki do tego, aby się rozwijały – mówiła poseł Hrynkiewicz.

– W ramach oddolnej inicjatywy jeździmy po województwie podkarpackim, po to aby z państwem porozmawiać i dowidzieć się, jakie macie problemu tu na dole. Chcemy je poznawać i przenosić do Warszawy, by dalej dyskutować na komisjach, bo program pomocy rodzinie to  nie tylko 500+.

Mamy różnego rodzaju projekty rządowe: dofinansowania do wyprawek szkolnych, bezpłatne podręczniki, wyżywienie w szkołach – powiedziała poseł Krystyna Wróblewska. Po wystąpieniach parlamentarzystek, samorządowcy przedstawili swoje spostrzeżenia i opinie dotyczące polityki prorodzinnej. Podsumowano także pierwsze dni realizacji  programu 500+ na terenie Powiatu Mieleckiego.

 

190702363

 

1614043403

 

1616544573

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa