W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie z młodzieżą w ramach debaty

W Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyła się debata ewaluacyjna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Debata była kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”.

Na debatę zorganizowaną przy współpracy z Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Martą Mysona, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu zaprosił wielu ważnych gości. W spotkaniu udział wzięli eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie – Dyrektor Janusza Stachowicza oraz egzaminator Piotra Bialic. Z ramienia Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu swój wykład przedstawił ratownik medycznyJakub Betlej.

Interesujący wykład dla młodzieży przedstawił także terapeuta Wenancjusz Matysek z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu. W spotkaniu wzięli udział również Bogusław Kołac -instruktor terapii uzależnień, członek Zarządu Fundacji Instytutu Profilaktyki, Innowacji i Rozwoju, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu Włodzimierz Zgórniakiewiczoraz nauczyciele i uczniowie.

Na wstępie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom.Grzegorz Bajda zachęcił młodzież do czynnego udziału w debacie, której najistotniejszym celem było poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszaniem przepisów drogowych przez młodych kierowców. Głównym celem dyskusji było kształtowanie postaw wśród młodzieży, której zachowanie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Piotr Bialicomówił kwestie przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz przedstawił zasady egzaminowania. Jakub Betlej zaprezentował praktyczne aspekty postępowania przedmedycznego w wypadkach drogowych. Wenancjusz Matysek w swoim wykładzie przekonywał młodzież o negatywnym wpływie alkoholu i innych używek na organizm młodego człowieka.

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu dziękuje za współpracę oraz udział w spotkaniu zorganizowanym dla bezpieczeństwa młodzieży na terenie powiatu mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa