W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Spotkanie z Pawłem Ciećko, nowym Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska

W minioną środę, Pełniący Funkcję Prezydenta Miasta Mielca – Fryderyk Kapinos udał się z roboczą wizytą do Warszawy. Spotkał się tam z Pawełem Ciećko, obecnym na mieleckiej debacie o jakości powietrza, który od teraz będzie pełnić obowiązki Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Jego nominację wręczył minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Niezmiernie nam miło, że sprzymierzeniec w naszej walce o czyste powietrze w Mielcu będzie piastował to stanowisko.

W swojej karierze zawodowej piastował m.in. funkcję Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych, Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, a od stycznia 2007 r. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Jest współautorem publikacji i raportów o stanie środowiska. W 2011 r. został powołany przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Członka Narodowej Rady Ekologicznej. Wiceprezes Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Za działalność społeczną odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Honorowym za zasługi dla województwa małopolskiego. Jest wykładowcą Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Mikołaj Kopeć

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa