W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Spotkanie z pisarzem Anatolem Diaczyńskim

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z pisarzem Anatolem Diaczyńskim i promocję jego najnowszej książki „O tych zapomnianych powiedzcie choć słowo”. 

Anatol Diaczyński jest pisarzem, literatem, autorem książek opowiadających o losach Polaków z Kazachstanu. Sam jest repatriantem z Kazachstanu, potomkiem polskich zesłańców. Studia ukończył w Literackim Instytucie im. Gorkiego w Moskwie. Jego twórczość opowiada historię polskich zesłańców w obliczu tragicznej historii kazachstańskiej Polonii. Anatol Diaczyński do kraju powrócił w 1995 r. Jego twórczość nawiązuje do własnej historii i losów tysięcy przesiedleńców, którym przyszło żyć na zsyłce w obcej ziemi. Jest członkiem Związku Literatów Polskich – oddział Rzeszów, jest laureatem nagród literackich.

Spotkanie z Anatolem Diaczyńskim odbędzie się Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK 23 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w Sali Audiowizualnej, w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa