W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie z przedsiębiorcami z Podkarpacia w ramach cyklu „Dobra Gospodarka”

Przedsiębiorcy z Podkarpacia podczas czwartkowego spotkania z posłanką Polski 2050 Pauliną Hennig-Kloska w Trzebownisku rozmawiali o głównych problemach małych i średnich przedsiębiorstw “Największą bolączkę przedsiębiorców z Podkarpacia stanowił Polski Ład, był on pierwszym większym ciosem, ale później przyszły następne” – mówili podkarpaccy przedsiębiorcy.

W czwartek, 17 listopada br. w Hotelu Blue Diamond Active SPA, Paulina Hennig-Kloska, posłanka Polski 2050 spotkała się z przedsiębiorcami, aby porozmawiać o ich problemach i stworzyć plan poprawy sytuacji. “Dzięki takim spotkaniom, które odbywają się w całej Polsce, chcemy razem opracować podstawy dobrej gospodarki na miarę dzisiejszych trudnych czasów. Instytut Strategie 2050 opracował dokument „Plan dla gospodarki. Jak zapewnić dobrobyt w XXI w.”. Kolejnym krokiem podejmowanym przez Ruch Polska 2050 są rozmowy z przedsiębiorcami” – mówiła Paulina Hennig-Kloska.

W spotkaniu wzięło udział około 30 przedsiębiorców, którzy zwracali uwagę na rosnące koszty utrzymania działalności: rosnące ceny energii, większe koszty zatrudnienia pracownika od stycznia 2023 r. “Jesteśmy dla państwa zwierzyną łowną, której wprowadza się nowe regulacje, dające tylko więcej obowiązków. Korporacje mają sztab prawników i doradców podatkowych,  małe i średnie firmy nie są w stanie sobie z nimi poradzić” – mówił jeden z przedsiębiorców.

Paulina Hennig-Kloska, podkreśliła jak ważna jest  transformacja energetyczna w Polsce. „Sieć energetyczna Polski powinna być modernizowana w ramach środków z ETS, straciliśmy już 26 mld zł, ale nie możemy zmarnować następnych, to łącznie 200 mld zł przez okres następnych 10 lat” – mówiła Paulina Hennig-Kloska.

Elżbieta Burkiewicz, przedstawicielka lokalnych struktur Polski 2050,  kandydatka na kandydatkę partii Polski 2050 Szymona Hołowni w nadchodzących wyborach parlamentarnych, która od 24 lat zarządza własną firmę odzieżową “Eldan”, zatrudniającą ponad 100 osób w Mielcu zaznaczyła, że “W dzisiejszych czasach nie odważyłabym się założyć działalności gospodarczej. Zawiłość podatków, ciągle zmieniające się prawo.  Byliśmy traktowani dobrze, a teraz przenosi się na nas, coraz większy ciężar utrzymania państwa i jesteśmy tylko tak zwanymi prywaciarzami” – mówiła Elżbieta Burkiewicz

Wszyscy przedsiębiorcy na koniec spotkania, zgodnie stwierdzili, że jeśli państwo nie będzie im przeszkadzało to oni sobie poradzą.

fot.Piotr Molęcki

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa