W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Spotkanie z twórcami Mieleckiego Towarzystwa Literackiego [FOTO]

Niektórzy… lubią poezję…
Niektórzy – czyli nie wszyscy,
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość,
Nie licząc szkół, gdzie się musi 
I samych poetów,
Będzie tych osób chyba dwie na tysiąc…

Tymi słowami z wiersza Wisławy Szymborskiej prowadząca uroczystość, zorganizowaną w ZS im. prof. J. Groszkowskiego, rozpoczęła spotkanie związane ze świętowaniem Światowego Dnia Poezji. W jego obchody Elektryk włącza się już od kilku lat, organizując w szkole Dzień Poezji Regionalnej, zawsze z ogromną przyjemnością goszcząc w swoich murach ludzi kultury, związanych z tworzeniem.

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest co roku 21 marca. Święto to ustanowione zostało przez UNESCO w 1998 roku, uroczystości z nim związane trwają sto dni. Celem tego święta jest promocja pisania, czytania, publikowania poezji na całym świecie, także popieranie międzynarodowych, krajowych i regionalnych ruchów poetyckich.

Na spotkanie w ZS przybyli zaproszeni przez społeczność szkolną goście: dziennikarz mieleckiego tygodnika Korso – Arkadiusz Łysoń oraz twórcy Mieleckiego Towarzystwa Literackiego – Zbigniew Michalski, Andrzej Talarek, Andrzej Feret. Podczas rozmów z młodzieżą opowiadali o tym, co powoduje, że odczuwają potrzebę tworzenia i czym dla nich jest poezja. Prezentowali także własną twórczość.

Spotkanie z poezją regionalną zostało połączone z rocznicą urodzin i śmierci Juliusza Słowackiego (210 rocznica urodzin i 170 rocznica śmierci poety). Z tej okazji młodzież przygotowała referat poświęcony życiu, twórczości oraz liryce osobistej poety, zaś panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów i gości wystawę poświęconą polskiemu romantykowi.

Zwieńczeniem uroczystości był Szkolny Konkurs Recytatorski. Jury pod przewodnictwem pani dyrektor ZS Lidii Gereło oraz prezesa MTL Zbigniewa Michalskiego przyznało: I miejsce Ignacemu Skiba (kl.2k), II miejsce Kamili Gondek (kl.3m), III miejsce Karolinie Soja (3m), wyróżnienie otrzymała Daria Grabarczyk (kl. 3m), która także uzyskała nagrodę MTL. 
Podczas spotkania talenty muzyczne i wokalne prezentowała młodzież ZS.


Uroczystość zorganizowały polonistki: Halina Bednarz, Lucyna Maryniak, Anna Bajor oraz panie bibliotekarki: Dorota Targosz i Alicja Rajchel.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa