W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Spotknie z OLIMPIJCZYKIEM Rałałem Augustynem

Mielecki Olimpijczyk Rafał Augustyn na spotkaniu w Urzędzie Miejskim.

W dniu 12 lipca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Mielcu odbyło się  spotkanie Zastępcy Prezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca z wyjeżdżającym na Igrzyska Olimpijskie do Rio De Janerio Rafałem Augustynem.

 Rafał jest jednym z dwóch przedstawicieli mieleckiego sportu, którzy wezmą udział w tych najważniejszych zawodach sportowych.

 

Podczas spotkania Rafał opowiedział o swoich przygotowaniach do startu w tej imprezie. Każdego roku na treningach i w zawodach przechodzi ponad 5 000 km. Mówił również o reżimie jaki profesjonalny sportowiec musi stosować zarówno w treningach jak i w życiu osobistym aby sięgać po najwyższe światowe laury.

 

Ciekawostką jest na przykład to, że ze względu na kontrolę antydopingową zobowiązany jest do przesyłania do Komisji Antydopingowej szczegółowego harmonogramu obejmującego najbliższe 90 dni jego życia.

W dokumencie tym musi podać gdzie i o której godzinie będzie przebywał, trenował, pod jakim numerem telefonu będzie dostępny, w którym pokoju będzie zakwaterowany w hotelu itd. W życiu profesjonalisty na tym poziomie nie ma miejsca na spontaniczność – na nieplanowane wyjazdy poza miejsce zamieszkania, spotkania z przyjaciółmi itp.

 

Rafał reprezentował będzie Polskę i Mielec w jednej z najbardziej ciężkich dyscyplin sportowych – chodzie na 50 km. Jego start zaplanowany jest na 19 sierpnia i w tym dniu oczy kibiców z całego Świata, Polski i Mielca zwrócone będą na ekrany telewizorów i na naszego mieleckiego sportowca. Życzymy mu z całego serca powodzenia i sportowego sukcesu.

 

Pan Jan Myśliwiec, w imieniu Prezydenta Mielca Daniela Kozdęby przekazał Rafałowi symboliczny czek na wyjazd do RIO w kwocie 2 000 zł oraz czek przyznający mu najwyższe możliwe stypendium sportowe w wysokości prawie 4 000 zł/miesiąc na okres 6 miesięcy.

Na dzień 18 lipca zaplanowane zostało spotkanie z naszą kolejną Olimpijka – Pauliną Buziak.

Łukasz Kucharewicz    

Mielec.pl

 

IMG_8619-850x504

 

IMG_8641-850x504

 

IMG_8623-868x579

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa