W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

SPR Stal II Mielec wystartuje w II lidze!

Od lat szkolenie młodzieży w naszym klubie jest sprawą priorytetową, o czym świadczy największa ilość wychowanków w pierwszym zespole, spośród wszystkich klubów w PGNiG Superlidze.

W tym sezonie „Biało-Niebieską” koszulkę zakładać będzie aż siedmiu mielczan (Paweł Wilk, Piotr Krępa, Hubert Skuciński, Dawid Rusin, Rafał Krupa, Jakub Ćwięka, Krystian Witkowski), a kolejnych trzech występować będzie w innych zespołach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że poczyniony został kolejny milowy krok w szkoleniu młodzieży w naszym klubie, ponieważ utworzona została druga drużyna, która będzie bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu. Trenerem SPR Stal II Mielec został nie kto inny jak nasz wychowanek – Marcin Basiak, który również jako zawodnik przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia w mieleckiej Stali.
Podopieczni Marcina Basiaka sezon II ligi rozpoczną meczem z AZS UJK Kielce, czyli zespołem, który w zeszłorocznych rozgrywkach zajął pierwsze miejsce w lidze i wywalczył awans, lecz ze względów finansowych klub nie zdecydował się na przystąpienie do rozgrywek I ligi.
Mamy nadzieję, że poczynione starania w utworzeniu II zespołu zaowocują w przyszłości, a SPR Stal Mielec nadal będzie kojarzona w handballowej Polsce ze swoimi wychowankami, na których nie boi się stawiać.
Grupa IV A:
SPR Grunwald Ruda Śląska
AZS UJK Kielce
HLB Buskowianka Busko-Zdrój
PGE VIVE II Kielce
SPR Orzeł Przeworsk
AZS AGH Kraków
NLO SMS II ZPRP Kielce
SPR Stal II Mielec

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa