W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

SPR Stal Mielec Koordynatorem Zabaw Sportowych podczas Piętnastej Małej Olimpiadzie Sportowej! [FOTO]

Zawodnicy SPR Stal Mielec uczestniczyli w Piętnastej Małej Olimpiadzie Sportowej w której brały udział dzieci z Przedszkoli Miejskich w Mielcu.

Mali zawodnicy mieli do rozegrania 6 różnych konkurencji, między innymi takich jak: Szybki jak Gepard, Kulawy Lisek czy Zajęcze Skoki. Przed rozpoczęciem konkurencji Łukasz Janyst, Michał Krygowski, Wiktor Kawka, Michał Wypych, Jakub Kłoda i Paweł Wilk pokazywali jak ma wyglądać konkurencja, a w samym trakcie rywalizacji dopingowali swoje grupy.

Oprócz rywalizacji przedszkolaków na arenie Igrzysk pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3, którzy wykonali układy taneczne a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i Gimnazjum nr 2 wykonali układy taneczne z szarfami.
Wielką atrakcją dla wszystkich przedszkolaków była prezentacja psa Ozi, który przybył do hali Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunem. Pies pokazał jak wykonuje wszystkie polecenia swojego Pana, a największe brawa zebrał podczas konkurencji przeciągania liny, w której za przeciwników maił dwie dziewczynki. Ozi na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mielcu.
Jak się okazało na końcu, Olimpiadę wygrały wszystkie przedszkolaki! – Gratulujemy!
Celem Małej Olimpiady Sportowej która realizowana jest już po raz piętnasty, jest kształtowanie wśród najmłodszych dzieci nawyków zdrowej i prawdziwej postawy: sportowca – poprzez czynny udział w konkurencjach sportowych oraz kibica poprzez właściwe zachowanie się i aktywny doping na trybunach.
Czy wśród tak licznej grupy przedszkolaków znajdziemy w przyszłości piłkarzy ręcznych? Na odpowiedź musimy poczekać jeszcze kilka lat.
Organizatorami Piętnastej Małej Olimpiady Sportowej były Przedszkola Miejskie z Mielca nr 6 i 13.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa