Pierwsze zwycięstwo Czeczeńców w nowym sezonie Superligi.

SPR Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 21:18 (10:6)

Stal: Lipka – Wilk, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal 1, Kyrylenko 2, Dementev 2, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 5 (4). Trenerzy: Łukasz Rybak, Tomasz Sondej.
Kary: 8 min. (Chodara, Wypych, Krępa, Krygowski)

Meble Wójcik: Dudek – Malczewski 2, Adamczak 1, Janiszewski, Szopa 5 (1), Nowakowski, Olszewski 1, Kupiec 8, Żółtak, Moryń 1 (1), Tórz. Trener: Jacek Będzikowski.
Kary: 8 min. (Olszewski, Żółtak, Szopa, Malczewski)

Sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) oraz Rafał Puszkarski (Legionowo)
Delegat ZPRP: Andrzej Zapiórkowski (Kraków)
Widzów: 299

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany bramkarz Stali Mielec, noszący na koszulce numer 30 – Krzysztof Lipka!

Druga połowa to przede wszystkim szybsze akcje i więcej bramek. W przerwie trener Będzikowski musiał powiedzieć coś swoim zawodnikom o grze ciałem, bo widać było, że nie dawali się już tak łatwo faulować i przytrzymywać.

Pierwsze 20 minut drugiej części tego spotkania wyglądała bardzo wyrównanie. Można było spokojnie stwierdzić, że zespoły prezentują ten sam poziom. Ostatnie 10 minut to pokaz zawodników Stali Mielec, że doświadczenie odgrywa ważną rolę.

Potrafili oni zapanować nad sytuacją i dowieść zwycięstwo do końca.