W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

SPR Stal Mielec zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów

W weekend zostanie rozegrana 21 seria spotkań PGNiG Superligi. Ubiegłotygodniowa porażka z Piotrkowianinem bardzo zawęziła margines błędu podopiecznym trenera Dawida Nilssona.

Nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie ma do SPR Stali już tylko dwa punkty straty. Wszystko może się więc odwrócić po zaledwie jednej serii gier. To z pewnością niekomfortowa sytuacja, która na zespół nakłada dodatkową presję.

Po takim meczu na pewno trudno się podnieść– mówi Michał Chodara, który obecnie jest kontuzjowany, ale cały czas stara się być bardzo blisko zespołu i pomagać w trudnych chwilach. – Można powiedzieć, że to był dla nas taki mecz sezonu. Nic jednak już nie zmienimy i trzeba podejść do tego w ten sposób, że to już było i musimy się koncentrować tylko na przyszłości. Musimy teraz się skupić, wyczyścić swoje głowy przed sobotnim meczem w Głogowie – dodaje doświadczony skrzydłowy.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć spotkań. Należy jednak zwrócić uwagę, że aż trzy z nich zagramy z głównymi faworytami całych rozgrywek – Łomżą Vive Kielce, Orlen Wisłą Płock i Azotami Puławy. Tym bardziej więc sobotni mecz z Chrobrym urasta do miana bardzo ważnego spotkania.

Oczywiście, że jest presja, ale myślę, że każdy zawodnik indywidualnie radzi sobie z presją, ze stresem – podkreśla Michał Chodara. – W najbliższym meczu musimy po prostu wyjść i walczyć. Musimy dawać z siebie wszystko nawet nie w stu, ale w dwustu procentach.

Patrząc sucho na tabelę, to zdecydowanym faworytem będzie nasz najbliższy rywal. Chrobry Głogów z ostatnich pięciu meczów wygrał aż cztery – z Energą MKS-em Kalisz, Piotrkowianinem, Torus Wybrzeżem Gdańsk oraz niezwykle ważne, derbowe starcie z Zagłębiem Lubin. Podopieczni trenera Vitalija Nata w ostatnim czasie dali się ograć jedynie Azotom Puławy. W pierwszej rundzie Chrobry wygrał również w Mielcu, w pięknym stylu odwracając losy meczu.

Ten mecz na pewno siedzi w drużynie i chcemy wziąć za niego rewanż – mówi Chodara. – Na pewno będzie dużo walki, dużo zdrowia zostawimy na boisku, by to spotkanie wygrać – kończy nasz skrzydłowy.

Początek meczu Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec w sobotę (24 kwietnia) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa