Slider

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia elewacji budynku Sądu Rejonowego w Mielcu. Podejrzany to 40-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut przestępstwa przeciwko Ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

O plamach na elewacji budynku Sądu Rejonowego w Mielcu dyżurny policji został powiadomiony 3 lipca. Policjanci interweniujący na miejscu ustalili, że elewacja została zniszczona jajkami. Straty powstałe w wyniku zaplamienia elewacji wyceniono na kwotę 800 złotych. Budynek sądu znajduje się na liście Wojewódzkiego Urzędu Zabytków.

Policjanci korzystając z zapisu monitoringu, który zarejestrował zdarzenie wytypowali sprawcę tego uszkodzenia. Kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o obrzucenie jajkami sądu.

Mężczyzna to 40-letni mieszkaniec gminy Tuszów Narodowy. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut przestępstwa przeciwko Ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Podejrzany przyznał się do zarzutu, a podczas przesłuchania oświadczył, że obrzucił sąd jajkami ponieważ nie podoba mu się jego działanie.

Na wniosek funkcjonariuszy prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider