W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Sprawcy napadu aresztowani

Trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch mężczyzn, którzy napadli na salon gier na jednym z osiedli w Mielcu. Zamaskowani sprawcy, posługując się przedmiotem przypominającym broń, wtargnęli do lokalu. Grożąc właścicielom, ukradli dwa telefony. 

 

Policjanci po kilku dniach ustalili i zatrzymali sprawców rozboju, do jakiego doszło 6 czerwca w jednym z salonów gier zręcznościowych w Mielcu. Praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że w tym dniu dwaj zamaskowani mężczyźni wtargnęli do lokalu.

Grożąc właścicielom przedmiotem przypominającym broń, chcieli zrabować pieniądze z automatów do gier. Jednak spłoszeni przez alarm, który udało się uruchomić właścicielowi lokalu, ukradli dwa telefony komórkowe i uciekli. 

 

Uciekając, porzucili skradzione telefony, a także maski, których użyli podczas napadu. Jednak po kilku dniach, dzięki policyjnym ustaleniom, zostali zatrzymani. Są to mieszkańcy Mielca w wieku 36 i 25 lat.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić podejrzanym zarzut rozboju. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i wyjaśnili wszelkie jego okoliczności. Podczas przesłuchania tłumaczyli, że napadli na salon gier, ponieważ pilnie potrzebowali pieniędzy.

 

Na wniosek mieleckiej policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Mielcu zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. W Polsce przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

12994492_1701615260093779_1767841184784768388_n

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa