W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Stal kończy sezon w Opolu. Enea Cup. 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

„Z nieba do piekła” – te słowa idealnie określają sezon w wykonaniu Stali, która na półmetku rozgrywek plasowała się na 3. miejscu w grupie pomarańczowej, co uznawane było za dużą sensację.

Po nowym roku magia jednak prysła. Podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja zanotowali czarną serię ośmiu porażek z rzędu, co spowodowało, że mecz kończący rundę zasadniczą pomiędzy Gwardią i Stalą nie będzie spotkaniem o trzecie miejsce w grupie, co jeszcze kilka miesięcy temu było bardzo prawdopodobnym scenariuszem.

Stawką sobotniego spotkania będą 4. punty, choć nie zbawią one żadnego z zespołów. Gwardia już teraz pewna jest 3. miejsca w grupie pomarańczowej, zaś Stal nie ma już nawet szans na baraże o fazę play-off.

Mielczanie zapowiadają jednak walkę, gdyż tuż za plecami czai się Pogoń Szczecin, która przez cały sezon okupowała ostatnie miejsce w grupie, zaś teraz w przypadku zwycięstwa nad Piotrkowianinem „Portowcy” mogą nawet przeskoczyć Stal, co kilka kolejek temu wydawało się mało prawdopodobne.
Przed „Biało-Niebieskimi” jednak bardzo trudne zadanie.

Co prawda „Czeczeńcy” w pierwszym meczu pokonali Gwardię 40:38, lecz obecnie sytuacja jest zgoła odmienna, gdyż teraz to Stal boryka się z problemami kadrowymi, i to nie byle jakimi. Ddodatkowo opolanie będą dysponowali atutem własnego parkietu, lecz mimo wszystko możemy być pewni, że kibice zgromadzeni w „Okrąglaku” obejrzą ciekawe spotkanie.
30. seria PGNiG Superligi: Gwardia Opole – SPR Stal Mielec, 14.04.2018, godz. 18:00, Hala „Okrąglak”, ul. Oleska 70, Opole.

 

 

Grupa „C” rozpoczęła zmagania w Regionalnej Lidze Młodzieżowej „Enea Cup”!

W ubiegłą środę w Radomyślu Wielkim miał miejsce trzeci etap Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup”, a zmagania w turnieju rozpoczęła grupa C, w której znalazły się szkoły z Malinia, Skopania, Chorzelowa i oczywiście Radomyśla Wielkiego.

Podobnie jak poprzednim razem, tak i teraz na boisku nie brakowało woli walki, determinacji i chęci zwycięstwa jaka towarzyszyła uczestnikom. Po raz kolejny wszystko odbywało się pod czujnym okiem naszych zawodników, a w rolę sędziów wcielili się Michał Wypych, Adrian Wojkowski i Tomasz Mochocki, którzy nie tylko dawali żółte kartki, ale również służyli pomocą i dobrą radą.
Kolejnym przystankiem Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” będzie Cmolas, gdzie zagościmy 27. kwietnia.
Projekt jest współfinansowany ze środków województwa podkarpackiego „Przestrzeń Otwarta”.
Partnerami turnieju jest firma „ENEA” oraz „Magda Nadruki”
Wyniki:
Radomyśl I – Malinie I 3:12
Radomyśl II – Malinie II 13:6
Chorzelów I – Skopanie I 1:5
Chorzelów II – Skopanie II 1:7
Radomyśl I – Skopanie I 6:5
Chorzelów I – Malinie I 7:12
Radomyśl II – Skopanie II 10:5
Malinie II – Skopanie II 18:11
Malinie I – Skopanie I 7:2
Radomyśl II – Chorzelów II 12:6
Radomyśl I – Chorzelów I 8:6
Chorzelów II – Malinie II 7:10

 

 

 

 

MPJM: Wisła Płock i ASPR Zawadzkie z pierwszymi zwycięstwami!

W piątek w Mielcu rozpoczęły się zmagania Juniorów Młodszych w 1/16 Mistrzostw Polski. Inauguracyjne spotkania pomyślnie ułożyły się dla zespołów z Płocka i Zawadzkiego, choć zwycięstwo Wiśle nie przyszło łatwo, gdyż dopiero po rzutach karnych!

UKS Wiertmet Libusza – SKF Wisła I Płock 27:27 (15:16) (k. 3:5)
Już pierwsze spotkanie przysporzyło nam nie lada emocji, a to za sprawą młodych szczypiornistów Wiertmetu Libusza i Wisły Płock, którzy nie odpuszczali na żadnym centymetrze boiska, w związku z czym wynik meczu cały czas oscylował w granicach remisu. W 57. minucie Wiertmet prowadził 27:25 i miał piłkę. Świetnym refleksem popisał się jednak bramkarz płocczan, który obronił rzut z czystej pozycji i pozwolił kolegom skontrować. Ci wykorzystali nadarzającą się okazję, która dodatkowo dodała im wiatru z żagle. Wisła zdołała wyrównać i doprowadziła do rzutów karnych, w których zwyciężyła 5:3.
UKS Wiertmet: Bieniek, Szychta, Mendowski 4, Tokarz, Król, Liana, Kosiba 9, Klocek 3, Grzegorczyk, Rybka 5, Czech, Szarowicz, Fik, Gogola, Knapik 6.
Wisła: Zagroba 2, Ludwiczak, Kulpiński, Goleniewski 1, Glinka, Lemanowicz 9, Górecki, Wasilewski 4, Raniszewski 1, Matusiak, Grzanowski, Witkowski 4, Jankowski 4, Grabowski 2, Wierzchowski, Dylewski.

SPR Stal Mielec – ASPR Zawadzkie 22:31 (11:16)
W drugim piątkowym spotkaniu niestety nie przeżywaliśmy już takich emocji, choć zdecydowanie zgromadzeni kibice na takie bardzo liczyli. Niestety gospodarzom turnieju mecz ten nie układał się od początku, choć do 17. minuty obie ekipy grały „bramka za bramkę”. Dalsza część spotkania to już jednak dominacja ASPR-u który powiększał swoją przewagę. Było to spowodowane głównie błędami w ataku mielczan, które umożliwiały gościom wyprowadzanie kontrataków i zdobywanie łatwych bramek. Ostatecznie Zawadzkie zwyciężyły 22:31.
SPR Stal: Skaza 2, Dzierga, Świderski 2, Nadzieja, Klaus, Batko 1, Reguła, Jacek 6, Paleń 1, Ziomek 6, Mrozik 3, Walczak, Kusibab, Trojanowski.
Zawadzkie: Czaja 5, Smyk 2, Damas 16, Jałowiecki 2, Swoboda, Kubica 1, Kaczmarczyk 3, Witkowski 3, Stempin 1, Wodarczyk 1, Czupała.

Tabela:
1. ASPR Zawadzkie
2. SKF Wisła I Płock
3. Wiertmet Libusza
4. SPR Stal Mielec

Terminarz zawodów:
Piątek (13. kwietnia):
16:00 UKS Wiertmet Libusza – SKF Wisła I Płock
18:00 SPR Stal Mielec – ASPR Zawadzkie

Sobota (14. kwietnia):
10:00 ASPR Zawadzkie – UKS Wiertmet Libusza
12:00 SPR Stal Mielec – SKF Wisła I Płock

Niedziela (15. kwietnia):
10:00 SKF Wisła I Płock – ASPR Zawadzkie
12:00 SPR Stal Mielec – UKS Wiertmet Libusza
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa