W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Stal Mielec dzielnie walczyła na Stadionie Narodowym

W dniach 30.04-03.05.2016 drużyna Akademii Piłkarskiej Stali Mielec  z rocznika 2004 wzięła udział w finałowych rozgrywkach ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion”. Po zaciętej rywalizacji  mielczanie zajęli 9 miejsce na 16 najlepszych drużyn w Polsce!

W sobotę, 30 kwietnia, przed południem na Placu Defilad w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie Finału Ogólnopolskiego XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

W samym centrum Warszawy zainaugurowany został Finał Ogólnopolski XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Blisko 800 dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12 reprezentujących 16 województw przemaszerowało w głośnym i barwnym korowodzie, by na Placu Defilad wziąć udział ceremonii otwarcia i losowania grup.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Sławomir Rusinek, współwłaściciel firmy Tymbark. W losowaniu wzięli udział również m.in. Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN oraz Roman Kosecki były reprezentant Polski.

Wydarzenie uświetnił wytęp wokalistki Margaret, która rozgrzała publiczność i doskonale bawiła się z dziećmi. Po otwarciu, wszystkie drużyny rozpoczęły rozgrywki fazy grupowej.

Drużyna Stali Mielec w pierwszy dzień rozgrywek zaznała smak zwycięstwa, porażki i remisu – czyli wszystkiego tego, czego można spodziewać się na boisku. Wygrała z województwem opolskim 4:1 (bramki: E. Kolisz x2, J. Strózik, K. Kołek), uległa 1:4 (bramka: D. Golis) w rywalizacji z reprezentantami Warmi i Mazur, stoczyła wyrównaną walkę z zespołem z Podlasia, remisując 2:2 (bramki: K. Kołek, J. Strózik).

Drugi dzień rozgrywek finałowych to bardzo dobra gra mielczan, wola walki, siła i pozytywna energia. Drużyna Stali rozegrała 3 spotkania w walce o 9-16 miejsce – no i udało się! Wygrała finał B.

W ćwierćfinale B mielczanie zremisowali 2:2 z reprezentantami województwa kujawsko-pomorskiego (bramki: J. Strózik, K. Łysiak, rzuty karne zdecydowały ostatecznie o zwycięstwie Stali: 3:2 (bramki: J. Strózik, M. Stala, D. Kloc). W półfinale B chłopcy z Mielca pokonali województwo dolnośląskie 3:1 (bramki (E. Kolisz x2, K. Kołek).

Ostatni mecz z drużyną z województwa opolskiego zakończył się remisem 0:0, w rzutach karnych Stal pokonała rywala 2:1 (bramki: H. Osuch, J. Strózik). Przez całe rozgrywki chłopcom towarzyszył trener Jakub Korczykowski.

Zwycięzców Wielkiego Finału wyłoniono 2 maja na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz z warmińsko-mazurskiego w kategorii U-12.

Zaraz po finale Tymbarku, na Stadionie Narodowym odbył się także emocjonujący mecz o puchar Polski: Legia Warszawa-Lech Poznań (1:0), który drużyna Stali miała okazję na żywo oglądać.

Cały turniej przyniósł wiele emocji i nowych, sportowych doświadczeń, które z pewnością zaowocują w dalszym szkoleniu chłopców. Dodatkowe atrakcje wyjazdu do stolicy, jak zwiedzanie stadionu Legii, relaks na basenie, czy wesołym miasteczku zapewniły wiele miłych wrażeń. Z pewnością ten Turniej na długo pozostanie w pamięci młodych piłkarzy.

 

[nggallery id=144]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa