W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Stal Mielec od dziś wznawia treningi

Od dziś nasz jedyny pierwszoligowiec na Podkarpaciu wznawia treningi po przymusowej przerwie.

Od piątku piłkarze oraz sztab trenerski są poddani izolacji sportowej – poinformowała rzeczniczka prasowa klubu Ola Sępek.

Osoby poddane izolacji muszą dwa razy dziennie – rano i wieczorem – zmierzyć temperaturę. Będą też systematycznie wypełniać ankietę, w której zaznaczą, czy mają objawy charakterystyczne dla koronawirusa. Informację taką muszą przesłać do koordynatora klubowego, a ten do PZPN. Do tej pory zawodnicy trenowali sami.

Każdy zawodnik do klubu ma przyjechać indywidualnym transportem, już przebrany do treningu. Nie będzie korzystać z szatni – powiedziała rzeczniczka.

Według wstępnych założeń na obiekcie Stali będzie równocześnie ćwiczyć maksymalnie czterech zawodników: po dwóch na połowę boiska. Każdą dwójkę będzie szkolić jeden z trenerów. 

PGE FKS Stal Mielec po 22. kolejce zajmuje w tabeli I ligi trzecią pozycję z 41 punktami. Ma tylko dwa punkty straty do lidera.

27 maja przy ulicy Solskiego w Mielcu nasi piłkarze rozegrają zaległy pojedynek ćwierćfinałowy Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Zobacz też...