Stal Mielec – Raków Częstochowa 2:3 [FOTO, VIDEO]

Dziś na Solskiego drużyna Stali pokazała, że długa przed nią droga do czasów swojej świetności. Najzagorzalsi kibice po 42. minucie przecierali oczy ze zdumienia.

Piłkarze z Mielca do 20 minuty mieli i szczęście i panowali na boisku. Mało kto przewidział to, co zobaczyliśmy później. Trzecia bramka dla Rakowa w koncertowym wykonaniu piłkarzy gości była ozdobą meczu. Karny w 85. minucie dla Stali podniósł nadzieje podłamanych kibiców z Mielca.

Ostatnie 9 minut pokazało, że potrafimy walczyć do końca. Mimo przewagi jednego zawodnika, w ostatnich chwilach naszym piłkarzom nie udało się wyrównać. Ekstaklasowe apetyty dzisiejszy mecz sprowadził na ziemię, a kolejny mecz z liderem będzie nam wskazywał miejsce, w jakim dziś jest drużyna trenera Smółki.

Stal Mielec – Raków Częstochowa 2:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Michał Janota (8), 1:1 Dariusz Formella (38), 1:2 Adam Czerkas (42), 1:3 Adam Radwański (47), 2:3 Martin Dobrotka (86–karny).

Żółte kartki: Josip Sojlic, Rafał Grodzicki (Stal), Igor Sapała, Jose Embalo, Hubert Tomalski (Raków). Czerwona kartka: Igor Sapała (Raków, 90+5 – za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

FKS STAL MIELEC: 99. Radosław Majecki, 4. Martin Dobrotka, 6. Leandro, 16. Josip Soljic (78 min., 15. Arkadiusz Górka), 17. Bartosz Nowak (69 min., 8. Tomasz Swędrowski), 18. Jakub Arak, 22. Michał Janota, 26. Dominik Sadzawicki, 27. Piotr Marciniec (46 min., 7. Szymon Sobczak), 33. Maksymilian Banaszewski, 51. Rafał Grodzicki

Rezerwowi: 1. Rafał Strączek, 5. Szymon Przystalski, 13. Przemysław Lech, 21. Ziga Skoflek

Trener: Zbigniew Smółka

RAKÓW CZĘSTOCHOWA: 29. Jakub Szumski, 3. Artem Rakhmanov, 7. Rafał Figiel, 8. Adam Radwański, 10. Adam Czerkas, 11. Dariusz Formella (70 min., 4. Adam Mesjasz) 13. Piotr Malinowski (87 min., 9. Jose Alberto Djalo Embalo), 21. Jakub Łabojko, 25. Karol Mondek (46 min., 16. Igor Sapała), 26. Łukasz Góra, 77. Hubert Tomalski

Rezerwowi: 33. Mateusz Kos, 19. Krystian Wójcik, 30. Miłosz Szczepański

Trener: Marek Papszun