W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Sport

Stal Mielec – Ruch Chorzów. Transmisja hitu kolejki w Polsacie Sport

Transmisja meczu Stal Mielec – Ruch Chorzów dziś od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Komentują: Cezary Kowalski i Andrzej Iwan.

54 dni trwała przerwa wakacyjna w Nice I Lidze. Od dziś zespoły wracają do gry na zapleczu Lotto Ekstraklasy.

Wszyscy kibice polskiej piłki zapewne pamiętają, jak mielczanie kończyli rozgrywki w poprzednim sezonie. Ostatecznie zajęli 10. miejsce, ale w związku z grą w kilku meczach nieuprawnionego zawodnika groziło im aż siedem walkowerów. Ostatecznie temat ucichł.

Tymczasem Ruch to spadkowicz z Lotto Ekstraklasy, który przeszedł rewolucje kadrową. Większość zawodników z kadry z poprzedniego sezonu opuściła 14-krotnych mistrzów (16 piłkarzy). Krzysztof Warzycha zbudował drużynę opartą na młodych piłkarzach.

Warto przypomnieć, że Ruch przystępuje do nowego sezonu z minus pięcioma punktami. Ponadto w trzech pierwszych spotkaniach w roli gospodarza chorzowianie będą musieli sobie radzić bez wsparcia kibiców na swoim stadionie, a na dodatek, nowi zawodnicy zakontraktowani przez klub będą mogli grać dopiero po 15 sierpnia, w związku z zakazem transferowym.

Stal z Ruchem gra o punktu ligowe 47 w historii. 20 razy górą byli chorzowianie, 15 meczów zakończyło się zwycięstwem mielczan i zanotowano 11 remisów. Ostatni raz obia zespoły mierzyły się ze sobą w lidze w sezonie 1994/95 

Stal w czterech ostatnich meczach z Ruchem przegrała przed własną publicznością tylko raz, miało to miejsce w kampanii 1993/94. Niebiescy wygrali wówczas 1:0. W pozostałych trzech bojach dwa razy górą byli mielczanie, a raz miał miejsce remis. 

Przewidywane składy:

STAL (4-4-2): Majecki – Kiercz, Granchov, Bernhardt, Cholewiak, W. Gancarczyk, Dermanovic, Sadzawicki, Marciniec, Wroński, Banaszewski

RUCH (4-2-3-1): Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Starzyński, Przybecki, Walski, Urbańczyk, Nowak, Słoma, Arak.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa