Materiały video Sport

Stal wskoczyła na fotel wicelidera Stal Mielec – Wigry Suwałki 3 : 0 [VIDEO]

W ramach 29. kolejki Nice I liga zmierzyły się ze sobą Stal Mielec i Wigry Suwałki. Nasz zespół zwyciężył 3:0.

Do przerwy utrzymywał się remis a mecz udało się rozstrzygnąć mecz dopiero w drugiej połowie. To zwycięstwo pozwoliło przerwać serię 3 meczów bez wygranej w tych rozgrywkach. Na listę strzelców w drugiej połowie wpisali się Bartosz Nowak i rezerwowi Dejan Djermanović oraz Łukasz Wroński.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, gdyż czerwone kartki obejrzeli Rafał Grodzicki oraz Laurentiu Iorga. Piłkarze Stali Mielec w piątkowym meczu 1 ligi i zbliżyła się do ścisłej czołówki rozgrywek. O zwycięstwie gospodarzy w samej końcówce przesądzili doświadczeni rezerwowi Stali. W 86 minucie po dwójkowej akcji z Michałem Janotą, w sytuacji sam na sam z Damianem Węglarzem na 2:0 podwyższył Dejan Djermanović. W 88 minucie Maksymilian Banaszewski podał na 5. metr do Łukasza Wrońskiego, a ubiegłoroczny skrzydłowy Wigier pogrążył niedawnych kolegów, ustalił wynik na 3:0.

Wcześniej, po godzinie gry przypadkowego gola na 1:0 dla mielczan strzelił Bartosz Nowak. Jakub Arak ładnie podał do Maksymiliana Banaszewskiego, ten skiksował, a w powstałym zamieszaniu najlepiej odnalazł się pozyskany zimą z Ruchu Chorzów Nowak.

Bramki:

1:0 – 17. Bartosz Nowak (59 min.)
2:0 – 20. Dejan Djermanović (85 min.)
3:0 – 30. Łukasz Wroński (88 min.)

STAL: 99. Radosław Majecki, 3. Krzysztof Kiercz, 4. Martin Dobrotka, 6. Leandro, 8. Tomasz Swędrowski (82 min., 27. Piotr Marciniec), 11. Mateusz Gancarczyk, 17. Bartosz Nowak (80 min., 30. Łukasz Wroński), 18. Jakub Arak (74 min., 20. Dejan Djermanović), 22. Michał Janota, 33. Maksymilian Banaszewski, 51. Rafał Grodzicki

Rezerwowi: 1. Rafał Strączek, 13. Przemysław Lech, 19. Kacper Sadłocha, 21. Ziga Skoflek

Trener: Zbigniew Smółka

WIGRY: 96. Damian Węglarz, 3. Rafał Remisz, 4. Mateusz Żyro, 8. Patryk Sokołowski, 9. Patryk Klimala, 16. Artur Bogusz, 17. Adrian Jurkowski (70 min., 27. Piotr Kwaśniewski), 19. Mariusz Rybicki (90 min., 15. Jakub Świątek), 20. Laurentiu Iorga, 22. Mateusz Spychała, 32. Robert Obst

Rezerwowi: 30. Hieronim Zoch, 11. Bartosz Olszewski, 89. Bartosz Gużewski

Trener: Artur Skowronek

Żółte kartki: Swędrowski, Kiercz, Dobrotka, Nowak – Żyro, Iorga, Bogusz

Czerwone kartki: Rafał Grodzicki (66 min.) – Iorga (79 min. – druga żółta kartka)

Sędzia: Mateusz Złotnicki