Informacje Sport

Stal po pierwszym zwycięstwie zmieniła trenera

Stal Mielec – Znicz Pruszków 3:1 (0:1)

Zbigniew Smółka został dziś wieczorem trenerem piłkarzy Stali Mielec.

W przeszłości trenował pierwszoligowy zespół Zawiszy Bydgoszcz. Janusz Białek został zwolniony 20 września, a w dwóch spotkaniach ligowych, z GKS Katowice (0:1) i Zniczem Pruszków (3:1), zespół prowadził tymczasowo Maciej Serafiński (wcześniej pełnił funkcję drugiego trenera).

Nowy trener Stali Mielec ma 44 lata. Po zakończeniu kariery bramkarskiej pracował m.in. w Czarnych Żagań, MKS Kluczbork, Odrze Opole i Zawiszy.

Dzisiaj na Solskiego mielczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo ligowe. Pozwoliło im to awansować z ostatniego miejsca w tabeli na 17 (wyprzedzili Znicz). Stal ma osiem punktów po 11 kolejkach. Mecz w pierwszej połowie nie zachwycał. Była poprzeczka dla Stali i stracona bramka po główce napastnika Znicza. Druga połowa przejdzie chyba do historii, mielczanie po osiągnięciu dna zaczęli wznosić się ku piłkarskim wyżynom. Nawet świetna postawa bramkarza Piotra Misztala, który obronił niejedną bardzo trudną piłkę, nie uchroniła Znicza przed klęską, która mocno ich zaskoczyła.

Gospodarze po przerwie ewidentnie się odblokowali, co na pewno jest zasługą rozmowy z byłym już szkoleniowcem Stali, i w efekcie pokonali Znicz Pruszków. Jest to pierwsze zwycięstwo Stali Mielec w tym sezonie w lidze.

Bramki:

• 0:1 – Długołęcki (19 min.)
  • 1:1 – Bierzało (79 min.)
  • 2:1 – Radulj (84 min.)
  • 3:1 – Buczek (90 min.)

Żółta kartka – Stal Mielec: Kamil Radulj, Michał Bierzało, Mateusz Cholewiak. Znicz Pruszków: Mateusz Długołęcki, Radosław Bartoszewicz. Czerwona kartka za drugą żółtą – Znicz Pruszków: Mateusz Długołęcki (83). Sędzia:  Sebastian Krasny (Kraków). Widzów 2 456.

FKS Stal Mielec: 88. Marek Kozioł – 2. Sebastian Zalepa, 3. Krzysztof Kiercz (45 min., 10. Sebastian Szczepański), 4. Robert Sulewski, 6. Piotr Marciniec, 7. Szymon Sobczak, 9. Mateusz Cholewiak, 11. Michał Bierzało (82 min., 18. Dorian Buczek), 16. Adrian Liberacki, 23. Krystian Getinger (65 min., 20. Sebastian Łętocha), 31. Kamil Radulj

Rezerwowi: 12. Tomasz Libera, 5. Omar Tall, 15. Tomasz Prejs, 19. Grzegorz Fonfara

Trener: Maciej Serafiński, Bogusław Wyparło