Stal ponownie triumfuje po rzutach karnych! [AUDIO]

Przed sobotnim spotkaniem Stal była wyraźnym faworytem do zwycięstwa. Spójnia nie zamierzała się jednak poddać i to się opłaciło, gdyż w Mielcu kibice byli świadkami kapitalnego widowiska!

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Rafał Jamioł i słowo „strzelanie” nie jest tutaj przypadkowe, gdyż spotkanie przypominało grę w „dwa ognie”. Oba zespoły kompletnie zapomniały o obronie, za to znakomicie spisywały się a ataku, czego efektem po 30. minutach był remis 21:21. Warto wspomnieć, że swój najlepszy mecz w PGNiG Superlidze rozgrywał Adrian Wojkowski, który przez całe zawody zdobył 9. bramek.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się, a w tej jakże intensywnej wymianie ciosów oprócz Wojkowskiego świetnie czuli się również Matej Sarajlić i Jakub Ćwięka, którzy zdobyli po osiem bramek. Nie bez znaczenia były świetne interwencje w bramce Tomasza Wiśniewskiego, dzięki czemu Stal w 59. minucie prowadziła 38:36.

Podopieczni Dawida Nilssona jednak nie poddali się i zdołali wyrównać co oznaczało serię rzutów karnych, której świadkami po raz pierwszy byli mieleccy kibice.
Zaczął Paweł Wilk, lecz niestety nie trafił. Potem jednak miejsce w bramce zajął Tomasz Wiśniewski i…znów to zrobił! W Piotrkowie Trybunalskim odbił wszystkie trzy rzuty rywali. Tym razem aż czterokrotnie nie dał się pokonać i Stal po raz trzeci w tym sezonie triumfowała po rzutach karnych!

SPR Stal Mielec – Spójnia Gdynia 38:38 k. 2:1 (21:21)

Stal: Wiśniewski (17/55 – 31 proc.). Lipka (0/1) – Sarajlić 9, Wojkowski 9, Ćwięka 8, Krupa 5/3, Kawka 4, Mochocki 2, Wilk 1, Janyst 1, Basiak, Kłoda, Rusin, Skuciński