Stal przegrywa z Azotami, z parkietu schodzi jednak przy brawach kibiców! [FOTO, AUDIO]

Przed spotkaniem pomiędzy SPR Stalą Mielec i Azotami Puławy wydawać by się mogło, że faworyt może być tylko jeden. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, a “Mała Święta Wojna” ponownie była widowiskiem, które musiało podobać się kibicom!

Jako pierwszy do siatki trafił Bartosz Jurecki, lecz bardzo szybko odpowiedział Tomasz Mochocki, który tuz przed meczem odebrał zegarek, jako nagrodę za najlepszego gracza grudnia w PGNiG Superliga.

Kolejne minuty toczyły się jednak pod dyktando gości, a nie do powstrzymania był Paweł Posiadło – zdobywca 9. trafień. W 19. minucie puławianie wyszli na prowadzenie 12:7 i wydawać by się mogło, że to będzie koniec emocji w tym meczu, lecz nic bardziej mylnego! Ambitna Stal walczyła do końca i ostatecznie obie drużyny do szatni schodziły przy wyniku 16:14 na korzyść podopiecznych Daniela Waszkiewicza.

Drugą odsłonę również lepiej zaczęły Azoty, a to za sprawą Marko Panicia, który trafił dwa razy pod rząd. Mimo straty czterech bramek Stal nadal walczyła i w 42. minucie mielczanie tracili już do rywali tylko jedną bramkę (20:21). Ogromna w tym zasługa świetnie dysponowanego tego dnia – Tomasza Wiśniewskiego, który momentami zamurowywał bramkę.

Niestety pomimo kilku okazji “Czeczeńcy” nie zdołali wyrównać, i jak twierdzili po meczu, to własnie ten moment był kluczowy. Pięć minut przed końcem przy stanie 25:27 podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja opadli już z sił, co niestety spowodowane było krótką ławką. Azoty skrzętnie to wykorzystały i ostatecznie zwyciężyły 31:26, lecz kibice w Mielcu oklaskami pożegnali swoją drużynę, która już w najbliższą środę zmierzy się w Legionowie z tamtejszym KPR-em.

SPR Stal Mielec – Azoty Puławy 26:31 (14:16)

SPR Stal: Wiśniewski 1 (24/49 – 49 proc.), Lipka (1/6 – 14 proc.) – Wilk 2, Krępa 4, Janyst 4, Skuciński, Rusin, Mochocki 3, Kłoda, Sarajlić 3, Basiak 3, Kawka 4, Chodara 1, Krupa 1, Ćwięka