Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport Wywiady

Stal sprawiła bardzo miły prezent swoim fanom na Wielkanoc. Widzew Łódź – FKS Stal Mielec 0:2 [VIDEO]

Czy pierwsze zwycięstwo naszej drużyny od listopada pokazało, że decyzja o zmianie trenera była właściwa? To chyba pokażą dopiero następne mecze.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Stalą Mielec przebiegała na wzajemnych atakach zarówno Stali, jak i Widzewa. Po jednej z ofensywnych sytuacji Stal zdobyła w 10 minucie piękną bramkę, której strzelcem był grający na pozycji nr 9 młodzieżowiec Ciepiela. Później do głosu doszedł Widzew, jednak jego ataki nie znalazły drogi do bramki dobrze broniącego Mrożka.

Druga połowa meczu to ataki Widzewa, jednak Stal dobrze się broniła i próbowała swoich sił w kontratakach oraz atakach pozycyjnych. Po jednym z rzutów rożnych padła druga bramka dla Stali a jej strzelcem był powracający do formy Mateusz Mak. Pomimo większego posiadania piłki przez Widzew to jednak po trzy punkty i zwycięstwo 2:0 sięgnęła Stal, co jest dobrą prognozą w utrzymaniu w ekstraklasie.

Bramki: 10. Ciepiela, 52. Mak

Kartki: 47. Shehu (WID), 90+5. Sanchez (WID) – 35. Flis (SMI)

Widzew Łódź: Henrich Ravas (26) – Serafin Szota (5), Juljan Shehu (6), Mato Milos (7), Jordi Sanchez Ribas (9), Andrejs Ciganiks (14), Bartłomiej Pawłowski (19), Jakub Sypek (21, M), Marek Hanousek (25), Martin Kreuzriegler (33), Patryk Stępiński (95, K)

Rezerwowi: Jakub Wrąbel (44) – Bożidar Czorbadżijski (3), Juliusz Letniowski (10), Filip Zawadzki (16, M), Mateusz Kempski (18, M), Dominik Kun (22), Łukasz Zjawiński (29), Kristoffer Normann Hansen (77), Ignacy Dawid (88, M)

Trener: Janusz Niedzwiedź

Stal Mielec: Bartosz Mrozek (41) – Marcin Flis (4), Maciej Domański (7), Mateusz Mak (10), Paweł Żyra (16), Fabian Hiszpański (17), Piotr Wlazło (18), Mateusz Matras (21),Krystian Getinger (23, K), Arkadiusz Kasperkiewicz (26), Bartłomiej Ciepiela (92, M)

Rezerwowi: Mateusz Kochalski (1) – Alexander Vallejo Minguez (5), Leandro Messias dos Santos (6), Koki Hinokio (8), Rauno Sappinen (9), Mikołaj Lebedyński (11), Maciej Wolski (24), Konrad Guca (30, M)

Trener: Kamil Kiereś

Sędziowie: Łukasz Kuźma (Białystok)

Wypowiedzi trenerów po meczy Widzewa Łódź ze Stala Mielec

Kamil Kiereś:

Dla mnie, dla mojej drużyny i całego środowiska Stali Mielec to jest bardzo ważne zwycięstwo, bo nie wygraliśmy od dziesięciu spotkań, a moje przyjście miało poprawić tę sytuację. Tydzień temu graliśmy z Jagiellonią Białystok i zremisowaliśmy, dzisiaj zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Widzew nie jest w momencie dobrego punktowania, ale grał u siebie. Przygotowaliśmy taktykę, żeby być skutecznym w fazach obronnych. Pierwsze piętnaście minut było dobre w naszym wykonaniu, zakładaliśmy pressing, wychodziliśmy spod niego, to był optymistyczny fragment i trafiła nam się bramka.

Najtrudniejszy moment był pomiędzy piętnastą a czterdziestą piątą minutą, gdy graliśmy na przetrwanie. Może Widzew nas nie zdominował stwarzaniem sytuacji, ale to nie była dobra taktyka, żeby się cofnąć. W przerwie mówiliśmy, że musimy wyjść na boisko zdecydowanie, być konkretni w fazach obronnych, chcieliśmy być przy piłce, wyprowadzać szybkie kontry. Liczyliśmy, że gola przyniesie nam stały fragment gry. Nie powiem, że po przerwie graliśmy fantastycznie, lecz byliśmy konkretni, zdecydowani, energiczni. Mając wynik 2:0 kontrolowaliśmy mecz i udało nam się dowieźć wynik do końca.

Są takie momenty, że można mówić o fajnej grze, ale teraz chodziło nam o to, żeby poczuć smak zwycięstwa, którego dawno nie czuliśmy. Zrobiliśmy to, dzięki czemu spędzimy Święta w dobrych nastrojach. Teraz mamy dwa dni wolne, następny mecz gramy w poniedziałek. Z tego miejsca składam wszystkim życzenia wesołych Świąt, zarówno dla środowiska Widzewa, jak i Stali.

Janusz Niedźwiedź:

Zacznę od gratulacji dla Stali Mielec. My jesteśmy bardzo rozczarowani tym wynikiem oraz naszą postawą na boisku. Nie będziemy od tego uciekać. To był nasz słabszy mecz, nic nie tłumaczy naszej postawy. Musimy nauczyć się otwierać wynik, gdy tworzymy sytuacje, dzisiaj nam tego zabrakło. Mogliśmy zdobyć bramkę, ułożyć sobie lepiej to spotkanie, a przeciwnik nas wypunktował. Wierzymy, że z tej lekcji wyciągniemy wnioski.

Czas Świąt przyszedł w dobrym momencie, będzie okazja, żeby oczyścić głowy, wrócić z wiarą, dobrą pracą, jeszcze lepszym nastawieniem. I od następnej koljeki zacząć wygrywać. Wiemy, gdzie jedziemy, ale to nie zmienia faktu, że będziemy chcieli zdobyć tam trzy punkty.

Chciałbym złożyć na ręce naszych kibiców, znajomych i rodzin wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych. Dziękuję, że wspieraliście nas do samego końca i byliście najlepszymi aktorami tego widowiska. Jesteśmy z siebie rozczarowani, ale wierzymy, że ta lekcja nie pójdzie na marne.