Sport

Stal w Mielcu ze zremisowała Puszczą Niepołomice 1:1

FKS Stal Mielec – Puszczą Niepołomice 1:1 (0:1)

Stal w Mielcu zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1 w zaległym spotkaniu 7. kolejki I ligi. Remis, mimo że osiągnięty z niżej notowanym rywalem, ma słodki smak, bo gola równoznacznego z utratą dwóch punktów goście stracili w 90 minucie. Stal nie oddała w pierwszej połowie żadnego celnego strzału, w ofensywie była po prostu bezradna – co wynikało ze skutecznej gry Puszczy w obronie.

Goście groźnie atakowali. Pokonanie Majeckiego nastąpiło w 21 min. Niepołomiczanie starali się pójść za ciosem, wyróżniającym piłkarzem był Maciej Domański.  „Doman” mocno się starał jak najlepiej zaprezentować na stadionie klubu, który wykształcił go jako piłkarza. A pewnie jeszcze większy ładunek emocjonalny miało to spotkanie dla trenera Puszczy Tomasza Tułacza – mieszkającego w Mielcu, byłego gracza i szkoleniowca Stali.

Tymczasem trenerem Stali obecnie jest wrocławianin Zbigniew Smółka. W drugiej połowie zaatakowali Mielczanie. To jednak Puszcza była znacznie bliższa trafienia. Goście gorzko pożałowali zmarnowanych szans w 90 minucie. W ich polu karnym powstał zamęt, w którym piłkę do siatki skierował Mateusz Cholewiak, nawiasem mówiąc – kiedyś piłkarz niepołomickiego zespołu.