Sport Wywiady

Stal z drugim ligowym zwycięstwem z rzędu!

Po przerwie na Mistrzostwa Europy gracze PGNiG Superligi powrócili na parkiety, a wśród nich podopieczni Dawida Nilssona i Marcina Basiaka, którzy w 18. serii spotkań podejmowali u siebie MMTS Kwidzyn. Kibice zgromadzeni tego dnia w mieleckiej hali przy ulicy Grunwaldzkiej byli świadkami kapitalnego widowiska!

Początek meczu należał do gości, którzy objęli prowadzenie 5:2. Duża w tym zasługa Damiana Przytuły, który od samego początku bombardował mielecką bramkę z drugiej linii. Stal zaś oddawała nieprzygotowane rzuty, co było wodą na młyn dla doświadczonego Bartosza Dudka. Kwidzyńską defensywę rozszczelnił dopiero Denis Wołyncew, który w samej pierwszej połowie zdobył pięć bramek. To dzięki Białorusinowi gospodarze zdołali wyrównać, lecz końcówka należała ponownie należała do podopiecznych Dmytro Zinchuka, którzy do szatni schodzili prowadząc 16:12.
Warto również nadmienić, że do przerwy sędziowie aż siedmiokrotnie karali zawodników karą dwóch minut, co tylko zwiastowało nie lada emocje w drugiej odsłonie.

Te miały już miejsce na samym początku kiedy to Stal po bramkach Miljana Ivanovicia, Łukasza Janysta i dwóch Rafała Krupy doprowadziła do remisu. Marazm gości przerwał Andrzej Kryński, lecz Stal niesiona dopingiem kibiców przejęła inicjatywę na boisku i w 45 minucie wyszła na prowadzenie 23:20. Tą przewagę mielczanie utrzymywali przez kolejne minuty dzięki świetnym interwencjom Tomasza Wiśniewskiego i bramkom Miljana Ivanovica, który po nieudanym początku przebudził się w drugiej odsłonie.
W samej końcówce na boisku rozpętała się prawdziwa wojna, a z czerwonymi kartkami plac gry opuścili Ryszard Landzwojczak oraz Miljan Ivanović. Te wydarzenia atmosferę w hali przy ulicy Grunwaldzkiej podgrzały do czerwoności, a ambitny MMTS po bramce Michała Potocznego doszedł mielczan na jedną bramkę (28:27) i na pięć sekund przed końcem miał szansę wyrównać. Wtedy jednak kapitalną interwencją popisał się MVP spotkania – Tomasz Wiśniewski i to Stal triumfowała 28:27 opuszczając tym samym ostatnie miejsce w ligowej tabeli!

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 28:27 (12:16)

SPR Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski – Krępa 1, Janyst 1, Mochocki 1, Kornecki 1, Andjelić, Jędrzejewski 3, Wołyncew 6, Chodara 5, Wiącek, Olszewski, Wojdak 1, Ivanović 5, Kozioł, Krupa 4.

MMTS: Szczecina, Dudek, Grzenkowicz 2, Orzechowski 2, Kryński 5, Peret 3, Adamski 3, Biegaj, Guziewicz, Netz 1, Ossowski 1, Potoczny 4, Kutyła 1, Landzwojczak, Matlęga, Przytuła 5.