Stal z wysoką zaliczką przed drugim meczem barażowym!

Mieleccy szczypiorniści rzutem na taśmę wyprzedzili w ligowej tabeli Arkę Gdynia, dzięki czemu wywalczyli sobie udział w barażach, w których rywalem „Biało-Niebieskich” jest Nielba Wągrowiec. Stal w pierwszym spotkaniu wysoko pokonała gospodarzy i zwyciężyła 35:28.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, gdyż 1-ligowa Nielba starała się jak mogła, aby pokazać się jak najlepiej na tle wyżej notowanego rywala. Gospodarzom sił na wyrównaną walkę starczyło jednak tylko na 20. minut, a pozostała część pierwszej połowy należała do Stali, która do szatni schodziła przy prowadzeniu 19:15.

Druga odsłona w dalszym ciągu należała do podopiecznych Marcina Basiaka, którzy regularnie powiększali swoją przewagę. Bardzo duża w tym zasługa Pawła Wilka, Rafała Krupy i Piotra Rutkowskiego, którzy zdobyli po sześć bramek. Świetny mecz rozgrywał również Goran Andelić, gdyż ten dla Nielby okazał się murem nie do przejścia. Mielczanie osiem minut przed końcem prowadzili już dziewięcioma trafieniami i szansę gry dostali wszyscy zawodnicy. Wągrowczanie w końcówce zdołali zniwelować nieco straty i ostatecznie Stal zwyciężyła 35:28, co daje „Czeczeńcom” sporą zaliczkę przed środowym, rewanżowym spotkaniem w Mielcu.

MKS Nielba Wągrowiec – SPR Stal Mielec 28:35 (15:19)

MKS Nielba Wągrowiec: Gawlik, Zanto, Biniewski – Gregor (8), Gąsiorek (1), Świerad (2), Pacała (2), Smoliński (2), Drzazgowski (1), Skrzypczak (3), Tepper (2), Hoffmann (3), Widziński (3), Witkowski (1), Wrzesień.

SPR Stal Mielec: Andelić, Wiśniewski, Witkowski – Wilk (6), Krępa (5), Skuciński (1), Mochocki (4), Kornecki (1), Sarajlić (1), Grzegorek, Jędrzejewski (1), Valyntsau (1), Dutka, Kowalczyk (3), Krupa (6), Rutkowski (6).