Stal zachwyciła po raz trzeci z rzędu!

SPR Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 37:32, SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk 33:25. Po dwóch wyśmienitych meczach, podopiecznych Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja czekał daleki wyjazd do Elbląga. Jak się okazało poprzednie wyniki nie były przypadkowe, gdyż „Czeczeńcy” pokonali Meble Wojcik 36:20 i tym samym odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!

Początek meczu należał jednak do bramkarzy, gdyż pierwsza bramka w spotkaniu padła dopiero w 4. minucie. Jej autorem był nie kto inny jak Wiktor Kawka. Na 2:0 podwyższył ponownie Kawka, a na 3:0 dla odmiany trafił Wiktor…Kawka.

Stal bardzo szybko objęła, wiec prowadzenie, a w 9. minucie tablica pokazywała już rezultat 5:1 dla gości. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego tego dnia Łukasza Janysta oraz (ponownie) Krzysztofa Lipki.

Ostatecznie „Biało-Niebiescy” schodzili do szatni prowadząc 20:12 i już wtedy wiedzieli, że tego zwycięstwa z rąk nie mogą wypuścić.

I nie wypuścili! Drugie 30. minut to dalsza część koncertu mieleckiego zespołu. Zaledwie pięć minut po zmianie stron Stal prowadziła już 24:13! Gospodarze doszli do głosu tylko raz, kiedy to potrafili zdobyć trzy bramki z rzędu. Wtedy jednak w 41. minucie czerwoną kartką wynikającą z gradacji kar ukarany został Bartosz Janiszewski. To pozwoliło mielczanom już piętnaście minut przed końcem prowadzić 30:15.

Koniec końców spotkanie zakończyło się wygraną Stali 36:20, a „Czeczeńcy” potwierdzili, że ostatnie wyniki to nie dzieło przypadku, dzięki czemu awansowali na 3. miejsce w grupie pomarańczowej!

Meble Wójcik Elbląg – SPR Stal Mielec 20:36 (12:20)

Meble: Fiodor, Ram – Koper 4, Kupiec 4, Moryń 4, Janiszewski 2, Nowakowski 2, Olszewski 2, Adamczak 1, Netz 1, Załuski, Lachowicz, Miedziński, Szopa

Karne: 1/2

Kary: 16 minut (Janiszewski – 6 min., Kupiec, Nowakowski – po 4 min., Adamczak – 2 min.)

Stal: Lipka, Wiśniewski – Janyst 7, Kawka 5, Mochocki 4, Cuzic 4, Krupa 4, Krępa 3, Ćwięka 2, Wypych 2, Sarajlić 2, Wilk 1, Chodara 1, Wojkowski 1, Kłoda, Rusin

Karne: 4/5

Kary: 10 minut (Krępa, Kłoda, Sarajlić, Kawka, Wojkowski – po 2 min.)

Krzysztof Lipka i Wiktor Kawka w siódemce kolejki!

Drugi mecz i po raz drugi z rzędu Wiktor Kawka znalazł się w siódemce kolejki, a co najważniejsze w zestawieniu nie jest sam, gdyż towarzyszy mu Krzysztof Lipka, który wręcz zatrzymał Wybrzeże Gdańsk.

Portal SportoweFakty.pl tak uzasadnił swoje wybory:

Krzysztof Lipka: „Człowiek nie do zastąpienia w Mielcu. Im starszy, tym lepszy. Jako grający trener wszedł na bardzo wysoki poziom, choć przecież wcześniej także potrafił wygrać Stali mecz. Kandydaturę blisko 40-letniego golkipera niemal co kolejkę rozpatruje się w kontekście najlepszej siódemki. Z Wybrzeżem Gdańsk odbił 15 piłek, kilka dzięki doświadczeniu zdobytemu na parkietach Superligi, m.in. w czterech sytuacjach sam na sam z Piotrem Papajem. Skrzydłowy z Trójmiasta ani razu nie znalazł na niego sposobu. Lipka zakończył mecz z 38 proc. skutecznością, a Stal wygrała drugie spotkanie z rzędu (33:25)”.

Wiktor Kawka: „Siedem bramek z Wybrzeżem, pewne zwycięstwo 33:25, a Kawka i tak odczuwał niedosyt po spotkaniu. Strach pomyśleć, z jakim dorobkiem zakończy mecz, gdy zagra na miarę swoich oczekiwań.

Nadzieja Stali odzyskała pewność po zeszłorocznym zerwaniu więzadeł w kolanie i spisuje się nawet lepiej, niż w przedsezonowych sparingach, które były tylko przystawką przed ligą. W siódemce po raz drugi z rzędu. Dzięki 18 golom w dwóch kolejkach zanotował ogromny awans w klasyfikacji strzelców i jest już czwarty”.