W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Stanisław Lem – wystawa w MBP SCK

Miejska Biblioteka Publiczna SCK zaprasza na wystawę, której tematem jest twórczość Stanisława Lema. Ekspozycja związana jest z ustanowionym na 2021 r. Rokiem Stanisława Lema, a obchody opatrzone są hasłem: #Lem 2021. Widziałem przyszłość.

Fantastyczny Stanisław Lem

Wystawę „Fantastyczny Stanisław Lem” możemy obejrzeć w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK, a składają się na nią: książki, audiobooki, zdjęcia oraz informacje biograficzne. Wystawa powstała w setną rocznicę urodzin Stanisława Lema, najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Jego powieści i opowiadania, zaliczane do kanonu literatury światowej, przetłumaczono na ponad czterdzieści języków i wydano w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. „Solaris”, „Głos Pana”; „Cyberiada” czy „Bajki Robotów” to tytuły, które były i są nadal inspiracją dla pisarzy, twórców kina i teatru.

Ekranizacje jego utworów należą do jednych z najbardziej znanych filmów światowego kina, a motywy z jego twórczości stanowią nieodłączne elementy kultury masowej. Wysoko cenione są także publikacje popularnonaukowe i publicystyczne Stanisława Lema, zwłaszcza te dotyczące filozofii nauki, estetyki i krytyki literackiej.

Wszystkie pozycje książkowe i audiobooki są dostępne do wypożyczania. Zapraszamy w przyszłość.

 „Fantastyczny Stanisław Lem – będzie czynna w MBP do końca lutego.

#RokLema

copyright© Tomasz Lem,

nazwisko ® Lem jest zastrzeżonym prawnie słownym znakiem towarowym

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa