W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Stanowisko klubu radnych PiS dotyczące planu naprawczego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu mieleckiego nie udzielił poparcia dla zaproponowanego przez koalicję rządząca powiatem planu naprawczego w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu, nie chcąc firmować swojej zgody dla dokumentu który w naszej ocenie zawiera szereg niejasności oraz braków merytorycznych.

Sytuacja finansowa w naszym szpitalu jest trudna i zdajemy sobie z tego faktu sprawę, rozumiemy jednocześnie powagę sytuacji i wspieramy te działania które mogą ratować sytuację w szpitalu (np. zgoda radnych PiS na udzielenie przez powiat mielecki pożyczki szpitalowi w kwocie 2,5 miliona złotych w październiku 2019 r.). 

Niemniej w zakresie proponowanego planu naprawczego nie możemy zgodzić się z działaniami podejmowanymi przez obecne władze powiatu mieleckiego. Po pierwsze zastrzeżenia budzi przedłużanie czasu na publikację tego planu naprawczego. Musimy mieć świadomość, że przez niezrozumiałą opieszałość władz powiatu szpital stracił kilka miesięcy czasu w którym mogły być podejmowane działania naprawcze. Ten proponowany plan naprawczy powinien być przygotowany tuż po zakończeniu czerwca 2019 r. Dziś mamy II połowę lutego 2020 r. a opieramy się o danych przedstawionych w planie naprawczym aktualnych na czerwiec 2019 r. 

Kolejną kwestią budzącą nasze zastrzeżenia jest zawartość merytoryczna tego planu. Widzimy w nim wiele ogólnych stwierdzeń, które są niejasne, przykładowo są propozycje „optymalizacji” w poszczególnych oddziałach szpitalnych które maja przynieść wielomilionowe oszczędności, nie mamy pewności jednak jakie to będą działania i czy w konsekwencji nie będą powodować ograniczania działalności tych oddziałów. A na to naszej zgody nie będzie. 

Ponadto zupełnie niezrozumiałe jest przyjęcie że wynik finansowy szpitala w kolejnych latach będzie się poprawiał na podstawie rosnących przychodów, przy założeniu stale rosnących kosztów jego funkcjonowania. Jak rozumiemy zwiększenie przychodów jest równoznaczne zwiększeniu wpływów z kontraktu z NFZ. Nie akceptujemy tego podejścia ponieważ jest to założenie które nie opiera się na potwierdzonych danych z NFZ a ponadto jest to podejście które nie jest sensem planu naprawczego. 

Plan naprawczy powinien zakładać jasne i zrozumiałe dla wszystkich działania które będą podejmowane przez dyrekcję szpitala, nie może opierać się jedynie na założeniach roszczeniowych względem rządu czy NFZ. 

Prosimy władze powiatu o zmianę podejścia w kwestii szpitala i podejmowanie realnych działań. Dużo zostało już powiedziane w ostatnim czasie jak to źle jest w naszym szpitalu, teraz wszyscy mieszkańcy naszego powiatu oczekują, że z tych pojawiających się co kilka miesięcy debat zrodzą się dobre wnioski i dobre działania.  

Deklarujemy, że będziemy bacznie obserwować wykonanie proponowanego przez władze powiatu planu naprawczego i wspierać dobre inicjatywy ratujące nasz szpital. 

Klub Radnych PiS w radzie powiatu mieleckiego


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa