W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Starosta podpisał porozumienia z nadleśniczymi

Starosta Zbigniew Tymuła podpisał porozumienia z nadleśniczymi Nadleśnictwa Mielec Hubertem Sobiczewskim i Nadleśnictwa Tuszyma Markiem Szczurem na prowadzenie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.

Porozumienia podpisano we wtorek 12 stycznia i będą one obowiązywały do końca 2016 roku. W ramach podpisanego porozumienia Nadleśnictwo Mielec przyjmuje do prowadzenia sprawy z zakresu nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie gmin:

– Gawłuszowice, Tuszów Narodowy, Miasto Mielec, Gmina Mielec (obręby: Trześń, Szydłowiec, Chorzelów, Złotniki, Chrząstów, Wola Chorzelowska), Padew Narodowa

Nadleśnictwo Tuszyma sprawuje z kolei nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych  na terenie gmin:

– Miasto i Gmina Przecław, Borowa, Czermin, Mielec (obręby: Goleszów, Książnice, Podleszany, Rydzów, Rzędzianowice, Boża Wola, Wola Mielecka), Wadowice Górne, Miasto i Gmina Radomyśl Wielki

Powierzony nadzór obejmuje: lustrację powierzonych do nadzoru lasów dotyczącą stanu lasów, cechowanie drewna i wydawanie świadectw legalności jego pozyskania w lasach objętych nadzorem. Ponadto nadleśnictwa w ramach porozumienia będą kontrolować wykonywanie zadań określonych w uproszczonych planach urządzenia lasów dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa i decyzjach określających zadania z zakresu gospodarki leśnej dla lasów rozdrobnionych o powierzchni do 10 ha, wydawanych na podstawie inwentaryzacji stanu lasów.

Starosta Zbigniew Tymuła podczas spotkania z nadleśniczymi podziękował za dobrą współpracę w minionym roku. Nadleśniczy również wyrazili podziękowania za dotychczasową współpracę w zakresie leśnictwa, czego potwierdzeniem jest podpisane porozumienie.

W spotkaniu udział wziął także dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Jan Kłodowski.

 

1044277924  1458424328  2089477594

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa