W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Starostwo nie zakupi nowego samochodu służbowego

Szanowni Państwo,

Pragnę poinformować, iż jako Zarząd Powiatu Mieleckiego podjęliśmy decyzję o anulowaniu przetargu na dostarczenie nowego samochodu służbowego dla Starostwa Powiatowego w Mielcu. Dotychczasowy samochód renault latitude zakupiony przez poprzedni Zarząd Powiatu, mimo że jest bardzo mocno wyeksploatowany nadal będzie służył w starostwie.

 

Decyzja o anulowaniu przetargu, o którą poprosiłem Zarząd Powiatu wynikała w zdecydowanej mierze z licznych rozmów oraz konsultacji, które w ostatnich dniach przeprowadziłem z mieszkańcami naszego powiatu. W sprawowaniu urzędu starosty bowiem w przeciwieństwie do moich poprzedników staram się słuchać mieszkańców, ich opinii, liczyć się z ich zdaniem.

Jednym z moich haseł wyborczych było „Słuchać Polaków, zmieniać Polskę” i tą zasadą kieruję się od początku sprawowania funkcji starosty. Może przypomnę w tym miejscu sprawę usunięcia Pomnika Wdzięczności Armii Czerwonej sprzed dawnej siedziby starostwa, sprawę którą mimo próśb wielu tysięcy ludzi poprzedni starosta nie był w stanie przez lata rozwiązać. 

 

Pragnę również poinformować, iż w dalszym ciągu będę podejmował działania mające na celu poszukiwanie oszczędności, które sukcesywnie przeznaczać będziemy na nowe inwestycje. Najbliższe dwa lata to będzie czas inwestycji, jakich w powiecie nie było od lat, wiele z nich jest w trakcie realizacji, wiele w fazie projektowania, o wszystkim Państwo będą informowani na bieżąco.

 

Kolejne festiwale hejtu na sesjach Rady Powiatu prowadzone przez radnych opozycji wynikają zapewne z faktu, iż w przeciągu niecałych 2 lat udało się nam wyprowadzić samorząd powiatowy z ogromnych kłopotów finansowych, a wiele spraw zostało zorganizowane w sposób wzorcowy dla innych samorządów (m.in. redukcja zatrudnienia i powołanie Centrum Obsługi Jednostek, w którym skupiliśmy całość obsługi administracyjno-księgowej szkół podległych powiatowi, a które będzie obejmowało w krótkim czasie kolejne zależne od powiatu jednostki, czy też wprowadzenie taniego kredytu konsolidującego wszystkie dotychczasowe zobowiązania powiatu).

 

Odnoszę wrażenie, że opozycji wadzi gospodarz, który całe życie prowadząc działalność gospodarczą nauczył się oszczędności i bardzo ciężkiej pracy, a w przeciwieństwie do wielu z nich nie miał ciepłej, spokojnej posady w instytucjach publicznych. I też zastanawiam się w jakim „luksusie” musieli oni sprawować władzę w powiecie, że zostawili go w tak krytycznym stanie finansowym?

 

Zapewniam, iż w dalszym ciągu moje drzwi są dla Państwa otwarte, będę słuchał Państwa tak jak dotychczas, bo jestem starostą dla ogółu mieszkańców, a  nie dla zamkniętego grona najbliższych. Wiele decyzji, które będę podejmował będzie wymagało odwagi i zapewne znów spotka się to ze wzmożoną falą niemerytorycznego ataku opozycji. Wiem jednak jaka jest rola starosty i nie boję się podejmować decyzji niewygodnych dla opozycji, ale ważnych dla ogółu mieszkańców.

Z serdecznym pozdrowieniem,

Zbigniew Tymuła

Starosta Powiatu Mieleckiego

 

1740984581

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa