W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Starostwo Powiatowe tworzy bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy

Jesteś uchodźcą z Ukrainy i poszukujesz lokum w powiecie mieleckim? Dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym? Wypełnij ankietę i spraw, by pomoc niesiona była jeszcze szybciej i sprawniej.

Wielu mieszkańców powiatu mieleckiego w ostatnim czasie kontaktowało się z Starostwem Powiatowym, zgłaszając chęć udostępnienia mieszkań lub pokoi potrzebującym z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, urzędnicy zdecydowali się utworzyć bazę ułatwiającą wzajemny kontakt osób dysponujących wolnymi lokalami z tymi, którzy aktualnie poszukują domu w Polsce.

Poniżej znajdują się dwie ankiety. Pierwsza z nich dedykowana jest właścicielom nieruchomości, którzy chcieliby czasowo i nieodpłatnie udostępnić je rodzinie bądź grupie uchodźców z Ukrainy. Wypełnienie drugiej zalecane jest osobą z Ukrainy, które trafiły do powiatu mieleckiego i to właśnie tutaj poszukują tymczasowego lokum.

Ankieta dla mieszkańców powiatu mieleckiego:

1-1.png

Ankieta dla obywateli Ukrainy:

2-2.png

Odpowiedzi przesłane przez Państwa w ramach powyższych formularzy trafią do pracowników Starostwa Powiatowego w Mielcu. – Wiedząc, jak duża jest rodzina lub grupa przybywających do powiatu mieleckiego migrantów z Ukrainy, a także jakie są jej szczególne potrzeby i oczekiwania, urzędnicy jeszcze sprawniej będą mogli wspierać Ukraińców w odnalezieniu najodpowiedniejszego dla nich lokum. Z drugiej strony, mieszkańcy oferujący swoje nieruchomości osobom potrzebującym szybciej odnajdą lokatorów – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

To już kolejna z inicjatyw, jakie samorząd Powiatu Mieleckiego podjął, by pomóc Ukraińcom przybywającym do nas z terenów ogarniętych wojną. Uchodźcy w naszym powiecie mogą już liczyć m.in. na pomoc medyczną w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu czy wsparcie psychologiczne, jakiego udziela Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu.

W całym powiecie koordynowane są także liczne zbiórki pomocowe dla Ukraińców pozostających na terenach objętych konfliktem, oczekujących na przejściach granicznych oraz tych, którzy przekraczają granicę Polski. Organizatorami ww. akcji wsparcia są liczne instytucje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne, którym serdecznie dziękujemy za otwartość serc i zaangażowanie!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub pomocy napisz na adres [email protected].

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

Wiadomości Mielec

SP 3 czwartą szkołą Podkarpacia [FOTO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu profilaktyczne badania na raka płuc [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa