W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Starostwo Powiatowe włączyło się w zbiórkę na rzecz 29. Finału WOŚP

Wspólnie wesprzyjmy WOŚP!

Przygotowaną przez urzędników e-skarbonkę wesprzeć może każdy zainteresowany.

W poprzednich finałach WOŚP każdy, kto chciał dołożyć swoją cegiełkę, mógł zrobić to na kilka sposobów: wrzucając środki do puszki wybranego wolontariusza, płacąc poprzez terminal płatniczy lub – od ostatnich trzech lat – zasilając wirtualną skarbonkę.

– Obecnie ta ostatnia forma jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek. Rok 2020 zmusił cały świat do zmiany trybu funkcjonowania. W związku z pandemią wiele osób nie będzie mogło wyjść i przekazać pieniędzy wolontariuszom lub samodzielnie kwestować. Dzięki e-Skarbonkom zbiórkę możemy natomiast przenieść do Internetu, czyli tam, gdzie spotkać można najwięcej darczyńców – czytamy na stronie Fundacji WOŚP.

Każda z e-skarbonek dostępna jest pod linkiem zaczynającym się od eskarbonka.wosp.org.pl. Strona ta chroniona jest przez bezpieczne połączenie i posiada certyfikat bezpieczeństwa. Po wybraniu metody płatności użytkownik jest przekierowywany do operatora płatności, którego strona jest zabezpieczona w analogiczny sposób. Wsparcie skarbonki sfinalizować można kartą Mastercard lub za pośrednictwem popularnej platformy PayU.

Tylko do czwartku, 7 stycznia, do e-Skarbonek utworzonych w całym kraju zebrano łącznie ponad 727 tys. złotych. Teraz grono wolontariuszy zasilić postanowili także urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Mielcu.

– Chcemy wyjść naprzeciw osobom, którym trwająca pandemia uniemożliwi wsparcie finału WOŚP w sposób tradycyjny. Zasilenie wirtualnej skarbonki, choćby najmniejszą, symboliczną kwotą, to zaledwie kilka kliknięć. Korzystając z tej formy wsparcia WOŚP nie tylko oszczędzamy czas, ale i zapewniamy sobie gwarancję tak ważnego w dzisiejszych czasach bezpieczeństwa – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak. I dodaje: – Finały WOŚP w powiecie mieleckim od lat cieszą się dużą popularnością. Tylko w ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i mieszkańców, udało się zebrać rekordową kwotę 166 tys. złotych. Wierzę, że mimo trudów, jakie przyniósł nam wszystkim rok 2020 oraz początek roku 2021, po raz kolejny wykażemy się otwartymi sercami i solidarnością, a Starostwo Powiatowe w Mielcu dołoży cegiełkę do tego wspólnego sukcesu. 

Do wsparcia utworzonej przez siebie skarbonki urzędnicy zachęcać będą pracowników urzędu i podległych jednostek, klientów, mieszkańców powiatu oraz sympatyków śledzących profile Powiatu Mieleckiego w mediach społecznościowych.

Skarbonka Starostwa Powiatowego w Mielcu dostępna jest TUTAJ. Wpłat do e-Skarbonki można dokonywać do poniedziałku 1 lutego 2021 r., do północy.

Zebrane środki, zgodnie z założeniami 29. Finału WOŚP, zostaną przekazane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Więcej o e-Skarbonkach przeczytać można na stronach WOŚP:
https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/wielki-sukces-eskarbonek-wosphttps://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy/czeste-pytania#sectionHead139

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa