W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Starsza kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży, do której doszło wczoraj na terenie gminy Raniżów. Starsza mieszkanka tej gminy straciła kilka tysięcy złotych, po tym jak odwiedziła ją w domu kobieta podająca się za pracownika socjalnego. Oszustka oferowała jej możliwość dopłaty do zakupu węgla i podniesienie dodatku do emerytury na zimę. Seniorka miała tylko przynieść banknoty z właściwymi numerami. W ten sposób 83-latka straciła kilka tysięcy złotych.

Wczoraj około południa, policjanci interweniowali w Woli Raniżowskiej w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kradzieży. Pokrzywdzona 83-latka powiadomiła, że chwilę wcześniej odwiedziła ją kobieta, która podawała się za pracownika socjalnego. Kobieta oferowała seniorce możliwość dopłaty do opału na zimę oraz podwyższenia dodatku do emerytury. Warunkiem otrzymania pieniędzy było przyniesienie przez seniorkę banknotów z właściwymi numerami. Nie podejrzewająca niczego kobieta przyniosła swoje oszczędności, a fałszywa „pracownica socjalna” spisywała numery banknotów.  Po chwili oświadczyła jednak, że nie tych banknotów szuka.

Kiedy starsza Pani poszła poszukać innych banknotów, oszustka wyszła, kradnąc oszczędności 83-latki.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do osób, które pukają do naszych domów oferując nam zawieranie różnego rodzaju umów , obniżenie rachunków czy jakiekolwiek dopłaty. Nie wpuszczajmy do domu nieznajomych, nie przekazujmy im swoich danych. Pamiętajmy również, aby rozmawiać ze starszymi członkami naszych rodzin o istniejących zagrożeniach, bo to oni szczególnie narażeni są na tego typu oszustwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa